04. 05. 2021 08:35 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Norbert Bödör má na krku ďalšie obvinenie

Vyšetrovateľ našiel vyše 50 nových úplatkov za približne milión eur.

Norbert Bödör po vyhlásení rozhodnutia NS, že ide do väzby.
Norbert Bödör po vyhlásení rozhodnutia NS, že ide do väzby. Foto: TASR

Norbert Bödör čelí v rámci kauzy Dobytkár novému obvineniu z prania špinavých peňazí. Vyšetrovateľ našiel vyše 50 nových úplatkov za približne milión eur, ktoré mal zinkasovať od exfunkcionára Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Ľubomíra Partiku. Informujú Aktuality.sk.

Nitranskeho oligarchu s kontaktmi na niekdajšie policajné a politické špičky stíha vyšetrovateľ spolu s ďalšími dvoma osobami - podnikateľom v oblasti reklamy Petrom Kubom a bývalým výkonným riaditeľom PPA Ľubomírom Partikom. Trojici kľúčových aktérov z roky fungujúcej úplatkárskej pyramídy pribudlo nové obvinenie iba nedávno - koncom apríla.

Norbert Bödör: Nikdy som nebol a ani nie som členom zločineckej skupiny

„Osobám Ľ. P., P. K., N. B. a dvom právnickým osobám bolo vznesené obvinenie za pokračovací obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti, spáchaný formou spolupáchateľstva," potvrdil hovorca policajného prezídia Michal Slivka pre Aktuality.sk.

Bödöra, Kubu a Partiku obvinili pre podobný skutok už vlani v lete. Prví dvaja sú odvtedy vo vyšetrovacej väzbe, ktorú im Najvyšší súd naposledy predĺžil do prvého septembra. Exfunkcionára PPA Partiku však zadržali už skôr a vo väzbe sedí od apríla minulého roka.

Kauza Dobytkár je najväčším korupčných škandálom v novodobej histórii Slovenska nielen v oblasti agrodotácií.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?