08. 05. 2021 15:15 , článok bol aktualizovaný 08. 05. 2021 17:26 | BRATISLAVA/TASR, ml

Andrea Letanovská odchádza zo strany Za ľudí

Nepáčilo sa jej, akým spôsobom sa Veronika Remišová zastala Márie Kolíkovej.

Andrea Letanovská
Andrea Letanovská Foto: TASR

Bývalá poslankyňa Národnej rady (NR) SR Andrea Letanovská vystúpila z koaličnej strany Za ľudí. Informovala o tom na sociálnej sieti. Strana podľa nej nenaplnila potenciál na to, aby bola reprezentantom slušnosti, odbornosti a kultivovanej politiky. Nepáči sa jej ani to, ako stranu vedie predsedníčka Veronika Remišová.

Remišová podľa Letanovskej nedokázala uchopiť a rozvíjať odkaz zakladateľa strany. "V celom jej pôsobení bolo mnoho zaváhaní a neschopnosť zaujať jasný, zrozumiteľný a zásadový postoj, ktorý by reprezentoval postoje väčšiny kľúčových osobností poslaneckého klubu a predsedníctva, kulminovala počas koaličnej krízy zo začiatku marca tohto roku," skonštatovala.

Exposlankyňa a doterajšia členka predsedníctva strany kritizuje Remišovú aj za jej reakciu pri aktuálnej kauze ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej, ktorú otvorila opozícia. Predsedníčka strany sa Kolíkovej podľa nej zastala "veľmi vlažne, neskoro, akoby nútene, a tým ju nemilosrdne predhodila nielen opozícii, ale aj krvilačným koaličným partnerom". Správanie Remišovej označila za "poslednú kvapku". "Môj pohár schopnosti akceptácie absurdity a nečistoty politiky pretiekol a už ďalej nebude Veronika Remišová a zvyšok vlády jednať aj v mojom mene," deklarovala.

Zo strany Za ľudí odišli nedávno aj poslanci Miroslav Kollár a Tomáš Valášek.

Stranu Za ľudí mrzí, že Letanovská odchádza zo strany práve v čase, keď strana a ministerka Kolíková čelia najväčším útokom zo strany opozície. "Predsedníčka strany Veronika Remišová do ničoho neinvestovala toľko energie v rámci koalície ako do presadzovania agendy v oblasti spravodlivosti, aj keď medzi koaličnými partnermi to nebolo jednoduché. Andrei Letanovskej prajeme v jej ďalšom pôsobení veľa úspechov," uviedli v stanovisku.

Včera som vystúpila zo strany ZA ĽUDÍ. Pred dvomi rokmi, keď som sa pripojila k projektu bývalého prezidenta SR Andreja...

Uverejnil používateľ Andrea Letanovská Sobota 8. mája 2021

*v pôvodnej správe sme nesprávne uviedli, že "strana Za ľudí príde o ďalší hlas v parlamente". Andrea Letanovská odišla z parlamentu už pred mesiacom, nakoľko musela uvoľniť miesto pre Vladimíra Ledeckého. Ten sa do parlamentu vrátil po odchode z ministerstva investícií, kde robil štátneho tajomníka. Letanovská bola jeho náhradníčkou. Za chybu sa ospravedlňujeme.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?