13. 05. 2021 13:03 | BRATISLAVA/ TV Markíza

Bývalý námestník SIS Boris Beňa už vie, kedy sa postaví pred sudcu

Špecializovaný trestný súd vytýčil termín schválenia dohody o vine a treste na koniec mája.

Boris Beňa.
Boris Beňa. Foto: TASR - Martin Baumann

Boris Beňa je na slobode už 12 dní. Spoza mreží sa dostal hneď po uzavretí dohody o vine a treste. Prokurátor dal okamžite príkaz na Beňove prepustenie.

Ďalší kajúcnik si tak podľa informácií TV Markíza dohodol podmienečný trest. Jeho výšku však zatiaľ nikto nechcel komentovať. Návrh na schválenie dohody za zločin prijímania úplatku a dva prečiny - ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.

Pôvodne ho pritom stíhali pre vydieranie, hrozilo mu doživotie. Tento skutok sa týkal podnikateľa, ktorému daňový kriminalisti predbežným opatrením zablokovali nehnuteľnosti. Obvinený mali obchodníka žiadať o vyplatenie 400-tisíc eur za to, že sa o to postarajú k jeho spokojnosti.

Obvinený Boris Beňa od začiatku spolupracuje s vyšetrovateľmi v kauze Judáš. Usvedčuje aj ďalších v iných trestých veciach. Vypovedal napríklad o údajnej korupčnej trestnej činnosti vtedajšieho riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského.

Pred predsedu Špecializovaného trestného súdu Jána Hrubalu by sa mal postaviť 27. mája 2021 o 9.30 h v Banskej Bystrici. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?