13. 05. 2021 14:29 , článok bol aktualizovaný 13. 05. 2021 15:24 | BRATISLAVA/TV Markíza

Odvolací súd v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej bude 15. júna 2021

Na Najvyššom súde v Bratislave.

Martina Kušnírová a Ján Kuciak.
Martina Kušnírová a Ján Kuciak. Foto: TV Markíza

Odvolací súd v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa začne už o mesiac. "Najvyšší súd určil termín verejného zasadnutia v trestnej veci obžalovaných Ing. Tomáša Szabóa, Aleny Zsuzsovej a Mariana Kočnera na utorok 15. júna 2021 o 09.00 hod," oznámila hovorkyňa Alexandra Važanová.

Senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) oslobodil na začiatku septembra 2020 spod obžaloby v kauze vraždy Kuciaka a Kušnírovej obžalovaných Mariana Kočnera a Alenu Zsuzsovú. Tomáša Szabóa súd uznal za vinného a vymeral mu trest 25 rokov odňatia slobody.

Predsedníčka senátu Ružena Sabová odôvodnila, že nebolo dokázané, že skutok, z ktorého boli obžalovaní, spáchali. Súd odsúdil Mariana Kočnera len za nedovolené ozbrojovanie, a to na peňažný trest 5000 eur alebo na náhradný trest väzenia na päť mesiacov. Tomáša Szabóa zároveň súd uznal za vinného z vraždy podnikateľa Petra Molnára z Kolárova.

Pojednávanie s Marianom Kočnerom a spol. sa začalo v januári 2020. Senát zložený z predsedníčky, sudkyne Ruženy Sabovej a sudcov Ivana Matela a Rastislava Stieranku doposiaľ pojednával 22 dní. Obžaloba bola podaná zo šiestich skutkov.

Novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zastrelili 21. februára 2018 v ich dome v obci Veľká Mača. Po dvojnásobnej vražde sa konali pochody za Jána a Martinu a Za slušné Slovensko, ktoré organizovala rovnomenná iniciatíva. Situácia po vražde si vyžiadala zmenu vlády, kabinet Roberta Fica vystriedala vláda Petra Pellegriniho.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?