14. 05. 2021 14:13 , článok bol aktualizovaný 14. 05. 2021 18:27 | PEZINOK/tvnoviny.sk, TASR

Údajný nájomný vrah, ktorý mal zabiť Maroša Žilinku, ide do väzby

Z prípravy úkladnej vraždy je obvinený od 2. marca.

Darka Dragiča privizeli na Slovensko.
Darka Dragiča privizeli na Slovensko. Foto: facebook.com/Polícia Slovenskej republiky

Bosniak Darko Dragič je na Slovensku a ide do väzby, rozhodol o tom Špecializovaný trestný súd v Pezinku. Kompetentní sa totiž obávajú, že by mohol na slobode ovplyvňovať svedkov či pokračovať v trestnej činnosti. Taktiež by hrozil jeho útek do zahraničia.

Údajného nájomného vraha, ktorý mal zlikvidovať Maroša Žilinku, eskortovali z Talianska. Na akcii sa spolupodieľali Národná ústredňa SIRENE a Pohotovostný policajný útvar z bratislavskej krajskej polície.

Informácie o prípade

Podľa našich informácií priviezli Dragiča na Slovensko vládnym špeciálom z Milána v piatok (14. 5.) po 12.00 h.

Na 36-ročného občana Bosny a Hercegoviny „bol Špecializovaným trestným súdom v Pezinku vydaný európsky zatýkací rozkaz pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy súčasného generálneho prokurátora v štádiu prípravy,“ informuje polícia na sociálnej sieti.

Z prípravy úkladnej vraždy je obvinený od 2. marca. Na likvidáciu prokurátora ho mal najať Dušan Kracina z Komárna, ktorý mal prebrať túto požiadavku od Zoltána Andruskóa, a ten od Aleny Zsuszovej.

Kracina sedí už niekoľko mesiacov za mrežami, no vinu odmieta a tvrdí, že žiadneho Darka nepozná.

Dragiča chytili v Taliansku v marci tohto roka. „V prípade odsúdenia hrozí obvinenému trest odňatia slobody v trvaní 25 rokov, prípadne doživotie,“ uviedol hovorca generálnej prokuratúry Dalibor Skladan.

Podľa informácií, ktoré sa podvečer dozvedeli novinári, Dragič akúkoľvek vinu poprel. Prokurátora Žilinku vraj nikdy nevidel a žiadnu jeho vraždu neplánoval. Sám seba charakterizoval ako obchodníka s umením. Pripustil, že v Taliansku dostal podmienečný trest za drogy, to však iba preto, že mal pri sebe o niečo viac hašiša, ako je povolené.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?