19. 05. 2021 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Slováci chcú cestovať za hranice. Na našich pravidlách sa priživujú zahraničné cestovky

Rezort diplomacie poslal návrh cestovateľskej mapy konzíliu odborníkov.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Záujem Slovákov o letnú dovolenku v zahraničí je obrovský. Štát stále nezverejnil semafor, ktorý bude upravovať podmienky po návrate z pobytu. Cestovné kancelárie upozorňujú, že povinná karanténa sa dá ľahko obísť.

Chorvátsko, Grécko, Taliansko, Španielsko, Bulharsko, Cyprus či Turecko sú destinácie, o ktoré majú Slováci tento rok najväčší záujem.

Hrozba karantény brzdí potenciálnych dovolenkárov pred kúpou zájazdu.

Aktuálne pre všetkých, čo sú dvakrát zaočkovaní alebo prekonali COVID posledných 180 dní platí, že po návrate z krajín stačí, aby šli na ďalší deň na PCR test a s negatívnym výsledkom nemusia ísť do karantény.

Ostatní môžu ísť na PCR test najskôr osem dní po návrate z dovolenky. Tvrdé slovenské pravidlá sa však dajú obísť a priživujú sa na nich zahraničné cestovné kancelárie.

 

Okolité krajiny prijímajú opatrenia a sú jasnejšie. To znamená, že slovenskí klienti budú cestovať cez cestovky v zahraničí. Budú lietať z letísk ako Krakov, Katovice alebo z Budapešti a Viedne.

Rezort diplomacie poslal návrh cestovateľskej mapy konzíliu odborníkov, ktoré by o nej malo rozhodovať vo štvrtok (20. mája).

V niektorých dovolenkových destináciách vyžadujú od dovolenkárov pri príchode negatívny antigénový alebo PCR test, závisí to od cestovky. Niektoré testovanie klientom zabezpečia, iné nie.

V praxi by ste teda na letisko prišli o hodinu skôr, ako je bežné. Tí, ktorí si zájazd kúpili ešte minulý rok, no pre pandémiu neodleteli a dostali poukaz, môžu ho teraz použiť a vybrať si tú istú alebo inú destináciu z ponuky cestovnej kancelárie. Ceny zájazdov sa nemenili. Sú rovnaké ako pred COVID-om.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?