16. 06. 2021 15:17 | BRATISLAVA/TASR

Súd nevyhovel prvej Bödörovej žiadosti o prepustenie na slobodu

Vo väzbe je z kolúznych a preventívnych dôvodov.

Príslušníci ZVJS odvádzajú Norberta Bödöra do väzby.
Príslušníci ZVJS odvádzajú Norberta Bödöra do väzby. Foto: TASR

Nitriansky podnikateľ Norbert Bödör zostáva naďalej vo väzbe. Najvyšší súd v stredu (16. 6.) zamietol jeho žiadosť o prepustenie na slobodu, a tiež žiadosť o nahradenie väzby. Vo väzbe je z kolúznych a preventívnych dôvodov.

„Senát 2T Najvyššieho súdu na dnešnom neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosť obvineného Ing. Norberta B. proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu z 27. mája 2021, ktorým bola zamietnutá jeho žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu, ako aj jeho žiadosti o nahradenie väzby dohľadom probačného a mediačného úradníka a prijatím peňažnej záruky," uviedla hovorkyňa súdu Alexandra Važanová s tým, že senát dospel k záveru o správnosti uvedeného rozhodnutia.

Išlo o prvú Bödörovu žiadosť o prepustenie z väzby od jeho minuloročného zadržania v kauze Dobytkár. Vo väzbe je od 9. júla 2020, keď o tom rozhodol NS. Koncom marca tohto roka NS rozhodol, že Norbert Bödör ostane vo väzbe do 1. septembra. Väzobne stíhaní sú aj spoluobvinení Peter Kuba a Ľubomír Partika.

V rámci akcie Dobytkár do polovice júla 2020 Národná kriminálna agentúra obvinila 21 fyzických a sedem právnických osôb. Čelia obvineniu z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Výška zdokumentovaných úplatkov dosiahla takmer 10,5 milióna eur.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?