22. 06. 2021 07:51 , článok bol aktualizovaný 22. 06. 2021 08:55 | LIKAVKA/tvnoviny.sk

VIDEO: Vysoké teploty vystriedali silné búrky. Likavku aj Dubovce zaliala voda, autá sa plavili po ceste

Počasie si vyberá svoju daň.

Záplavy na Záhorí.
Záplavy na Záhorí. Foto: KRHZZ v Trnave

Vysoké teploty v pondelok vystriedali najmä na západe silné búrky a spôsobili problémy. Na severe Záhoria sa niektoré oblasti ocitli pod vodou, tá zatopila ulice aj miestny kostol v obci Dubovce.

Silný vietor a intenzívne zrážky zasiahli aj obec Likavka pri Ružomberku, kde sa vylial potok, bahno z polí sa valilo cez pol dediny. Voda pretekala ulicami, autá sa po ceste plavili ako loďky.

Dnes pri kostole

Uverejnil používateľ Róbert Fajta Pondelok 21. júna 2021

ZDROJ: Facebook/Róbert Fajta

V obci sa na krátko vyskytla aj tromba, informuje imeteo.sk. Tromba je oblak lievikovitého tvaru, ktorý sa vyskytuje pod základňou búrkovej oblačnosti. Oblak je rotujúci, no sám o sebe neškodný. V prípade, že by sa dotkol povrchu zeme, išlo by o tornádo. To by už mohlo napáchať aj škody.

 

Hasiči zasahovali pri búrkach v okresoch Skalica a Senica v 11 prípadoch

„V súvislosti s prechodom búrkového komplexu územím Záhoria v pondelok (21. 6.) vo večerných hodinách zasahovali hasiči Okresného riaditeľstva HaZZ v Skalici deväťkrát a Okresného riaditeľstva HaZZ v Senici dvakrát,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave Lena Košťálová.

K technickým zásahom bolo privolaných aj 17 dobrovoľných hasičských zborov obcí okolitých dedín. Hasiči zasahovali pri odčerpávaní vôd z pivníc rodinných domov, skladových priestorov, pivníc obytných domov a šácht.

Záplavy na Záhorí.
Záplavy na Záhorí. Foto: KR HaZZ Trnava
 

„Mohutné zrážky zapríčinili i zatopenie motorovej časti osobného motorového vozidla zaparkovaného na cestnej komunikácii v obci Smolinské,“ informovala krajská hovorkyňa.

Ako doplnila, popadané stromy hasiči odstraňovali z cestných komunikácií a z káblov vysokého napätia. Silný dážď spôsobil i vyliatie miestneho potoka v obci Dubovce.

„Celkovo pri udalostiach zasahovalo 11 príslušníkov HaZZ so šiestimi kusmi hasičskej techniky a 74 dobrovoľných hasičov s 20 kusmi hasičskej techniky,“ uviedla Košťálová.
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?