24. 06. 2021 07:02 , článok bol aktualizovaný 24. 06. 2021 09:48 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Zomrel podnikateľ Michal Šuliga. Jeden z hlavných aktérov pozemkovej kauzy exprezidenta Kisku

Polícia ho preverovala pre daňové podvody, ale tiež v súvislosti s videonahrávkami, na ktorých vystupoval aj s bývalým mafiánom Reichelom.

Milan Reichel a podnikateľ Michal Šuliga.
Milan Reichel a podnikateľ Michal Šuliga. Foto: koláž TV Markíza

Zomrel podnikateľ Michal Šuliga. Jeden z hlavných aktérov pozemkovej kauzy exprezidenta Kisku. Informujú o tom hnonline.sk.

Podľa našich informácií mal zdravotné problémy, podstúpil operáciu. Michal Šuliga zomrel vo veku 56 rokov v nedeľu v skorých ranných hodinách v martinskej nemocnici. TV Markíza to potvrdili viaceré zdroje.

Parte Michala Šuligu.
Parte Michala Šuligu. Foto: TV Markíza (koláž)
 

Podnikateľa preverovala polícia pre daňové podvody, ale tiež v súvislosti so známymi videonahrávkami, na ktorých vystupoval aj s mužom, ktorého kedysi považovali za bossa popradského podsvetia - Milanom Reichelom.

V posledných rokoch sa Šuliga zviditeľnil najmä kauzami. Najznámejšou bol prípad okolo pozemkov vo Veľkom Slavkove, ktorých kúpu v roku 1999 sprostredkoval Andrejovi Kiskovi. V tom čase Kiska podnikal, v roku 2014 sa stal prezidentom.

Kompromitujúce videá

Na verejnosť sa krátko pred parlamentnými voľbami dostali videá, ktoré kompromitovali vtedajšiu hlavu štátu. Prevalilo sa, že Andrej Kiska je vlastníkom aj takých nehnuteľností, ktoré mohol získať za zvláštnych okolností.

Michal Šuliga po zverejnení prvého videa z jeho hotela pre televíziu Markíza povedal, že o žiadnej kamere nevedel a nič neinscenoval. Kamera pritom mala byť umiestnené podľa záberu na biliardovom stole v spoločenskej miestnosti jeho hotela v Dolnom Smokovci.

Ďalšie dve videá ale zrejme nakrúcal sám Šuliga. Kto ich zverejnil, vraj nevie. Vymenil sa tam jeden aktér. Namiesto Milana Reichela sedí so Šuligom Andrej Kiska. Najskôr v kaviarni, potom zrejme v kancelárii u exprezidenta.

Rozoberajú peniaze pre Júliusa Sirockého, od ktorého Andrej Kiska pozemok vo Veľkom Slavkove kupoval.

Polícia nám potvrdila, že na prípade naďalej pracuje. Vyšetrovateľ zatiaľ nikoho neobvinil.

„V trestnej veci prečinu ohovárania a prečinu porušenia dôvernosti ústneho prejavu a iného prejavu osobnej povahy sú priebežne vykonávané procesné úkony podľa Trestného poriadku. Taktiež bola v tejto veci zaslaná žiadosť o právnu pomoc do cudziny. Vyšetrovateľ v tejto veci zatiaľ nikoho neobvinil. V súčasnosti k prípadu nie je možné poskytnúť viac informácií, nakoľko by mohlo dôjsť k zmareniu alebo podstatnému sťaženiu prebiehajúceho dokazovania," uviedla pre TV Markíza Andrea Dobiášová z Prezídia Policajného zboru.

Pozrite si archívnu reportáž:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?