24. 06. 2021 20:00 | BRATISLAVA/TASR

Na Slovensku dnes padali teplotné rekordy. Druhýkrát v histórii sme mali v júni 38 stupňov

V najbližšom období očakávame postupné zmiernenie horúčav.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

V najbližšom období očakáva Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) zmiernenie horúčav. Malo by k tomu dôjsť v piatok (25. 6.) najmä na západe a v Žilinskom kraji, na ostatnom území až v sobotu (26. 6.). SHMÚ o tom informuje na sociálnej sieti.

„Na svedomí to bude mať zvlnený studený front, ktorý od západu pomaly postupuje do našej oblasti. Sú s ním spojené aj veľmi intenzívne búrky, zatiaľ najmä v Dolnom Rakúsku, na Morave a v Poľsku," vysvetlil SHMÚ. V noci zo štvrtka na piatok (25. 6.) môžu zasiahnuť aj časť nášho územia, predovšetkým západné pohraničie alebo sever našej krajiny. „Do oblasti Bratislavy priniesla jedna z búrok v štádiu rozpadu krásny pohľad na oblaky typu mammatus," priblížil SHMÚ.

Úrad zároveň vo štvrtok zaznamenal druhýkrát v histórii na Slovensku v júni teplotu 38 stupňov Celzia. Namerali ju v Mužli.

Na mnohých staniciach boli vo štvrtok prekonané teplotné rekordy. „Na niektorých staniciach boli namerané najvyššie júnové hodnoty teploty vzduchu v histórii pozorovaní. Podľa operatívnych dát išlo o Štrbské Pleso (29 stupňov Celzia), Poprad (33,1 stupňa), Liptovský Hrádok (34,5 stupňa) či Somotor (37 stupňov)," skonštatoval SHMÚ.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?