30. 06. 2021 17:00 | PREŠOV/TV Markíza

Exmanželku polial benzínom a vyhrážal sa, že ju podpáli. Hrozí mu desať rokov za mrežami

Benzín mala v očiach, ústach aj nose. Je rada, že to nevideli ich deti.

Muž polial svoju bývalú ženu benzínom.
Muž polial svoju bývalú ženu benzínom. Foto: TV Markíza

Keď prišla večer z práce domov, ešte nevedela čo ju čaká. Život sa jej mohol zmeniť v zlomku sekundy. Prešovčanka takéto vyčíňanie bývalého manžela nečakala ani v najhoršom sne.

Na okamihy hrôzy sa jej spomína ťažko. Po príchode domov ju bývalý manžel zaviedol na poschodie. V jednej ruke mal nádobu s benzínom a v druhej zapaľovač.

„Bála som sa, že buď ma znásilní, alebo ozaj že ma podpáli a budem mať doživotné následky,“ uviedla exmanželka obvineného.

Od ženy chcel, aby dala v práci výpoveď a aby bola doma. Mal aj iné požiadavky.

„Keď ich nesplním, tak mal v ruke pripravený zapaľovač, že keď nebudem súhlasiť s jeho podmienkami, tak nemá problém ho zapáliť,“ dodala.

Neskôr ju hodil na posteľ a začal škrtiť. Žena začala kričať a zavolala na mamu, ktorá bola v tom čase na nižšom poschodí domu. Tá privolala políciu.

„Po príchode na miesto, policajné hliadky muža zadržali, obmedzili na osobnej slobode a následne bol umiestnený do cely policajného zaistenia,“ uviedla hovorkyňa prešovských policajtov Jana Ligdayová.

„Keďže nalial na mňa benzín zhora, tak som mala ho aj v nose aj v ústach aj v očiach, všade ma štípal,“ opisuje situáciu napadnutá žena. Je rada, že to nevideli ich deti. Tie poslal obvinený k svojim rodičom.

„Poslal ich preč a jeho auto bolo zaparkované inde, aby som si myslela, že u nás nie je, tak ja som presvedčená, že to bolo dopredu naplánované,“ myslí si žena.

Štyridsaťročného Prešovčana obvinila polícia zo zločinu vydierania a všeobecného ohrozenia.

Obvinenému mužovi v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov. Spútaného ho predviedli pred sudcu.

Obvinený zo súdu odchádzal so slzami v očiach. Policajná eskorta ho vzala naspäť za mreže. Sudca tak rozhodol, aby nepokračoval v trestnej činnosti.

„Súd neprijal písomný sľub obvineného ako náhradu väzby a taktiež väzbu nenahradil dohľadom probačným a mediačným úradníkom. Proti rozhodnutiu súdu podal obvinený a jeho obhajca sťažnosť a vo veci tak rozhodne Krajský súd,“ dodala hovorkyňa Krajského súdu v Prešove Ivana Petrufová.

Tému spracovala Veronika Bozdošová:

 

Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?