01. 07. 2021 10:29 , článok bol aktualizovaný 01. 07. 2021 11:52 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TV Markíza nemusí zaplatiť Kočnerovi vyše osem miliónov eur

Kočnerovým dlžníkom je Pavol Rusko, keďže sa voči pôvodnému rozsudku neodvolal.

Marian Kočner.
Marian Kočner. Foto: TASR

Krajský súd v Bratislave zamietol v civilnom konaní žalobu Mariana Kočnera voči televízii Markíza v kauze jedenej zo zmeniek. Znamená, že televízia kontroverznému podnikateľovi nemusí vyplatiť 8,3 milióna eur.

Prvý civilný súd miliónovú sumu za jednu zo zmeniek Kočnerovi odklepol. Vtedy o tom rozhodla sudkyňa Zuzana Maruniaková, ktorá sa neskôr priznala, že bola skorumpovaná bývalou štátnou tajomníčkou Monikou Jankovskou.

Na celej kauze je teraz zaujímavé to, že Pavol Rusko, ktorý sa podieľal s Kočnerom na falšovaní zmeniek a odpykáva si za to trest za mrežami, sa voči pôvodnému rozsudku neodvolal. To znamená, že Rusko je stále zaviazaný vyplatiť Kočnerovi viac ako osem miliónov eur za jednu zmenku.

Právny zástupca Markízy Tomáš Kamenec označil rozsudok súdu za spravodlivý a zákonný. „Vždy sme vedeli, že príbeh o zmenkách vznikol len ako snaha získať podvodne peniaze od Markízy. Naše tvrdenia boli potvrdené aj dôkazmi vykonanými v trestnom konaní a zjavne presvedčili o vine páchateľov tohto gigantického podvodu aj Špecializovaný trestný súd. Zamietnutie Kočnerovej žaloby je logickým a spravodlivým zavŕšením tohto neuveriteľného príbehu chamtivosti,“ zhodnotil rozsudok Kamenec.

Mediálny zástupca TV Markíza Mario Marcinek dodal, že rozhodnutia Špecializovaného trestného súdu a Najvyššieho súdu jednoznačne preukázali, že zmenka bola sfalšovaná.

„Z dôkazov je zrejmé, že Kočner a Rusko si celý príbeh o zmenkách vymysleli, zmenky bez ostychu sfalšovali a predpokladali, že im korupční sudcovia pomôžu zmocniť sa vysokej sumy na úkor Markízy,“ uviedol Marcinek.

Sudkyňa Zuzana Maruniaková je v súvislosti s touto zmenkou obvinená zo zločinu prijímania úplatku formou spolupáchateľstva a za zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa, pričom sa priznala k manipulácii súdneho konania v prospech Kočnera. Kočner a Rusko sú už pre falšovanie aj tejto zmenky vo výkone trestu. 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?