11. 07. 2021 19:17 | BRATISLAVA/TV Markíza

I. Matovič si našiel po prezidentke a R. Sulíkovi nový terč, najpopulárnejšieho ministra

Tento týždeň sa doňho pustil viackrát.

Vladimír Lengvarský počas návštevy nemocnice v Michalovciach.
Vladimír Lengvarský počas návštevy nemocnice v Michalovciach. Foto: FOTO TASR - Roman Hanc

Kadiaľ chodí, tadiaľ ho napomenie. Vzťahy medzi Igorom Matovičom a ministrom zdravotníctva Lengvarským sa začali komplikovať. Po Richardovi Sulíkovi či prezidentke si tak Igor Matovič našiel ďalší terč kritiky.

Vladimír Lengvarský nastupoval do úradu v neľahkých časoch, na vrchole krízy pandemickej aj politickej. Málovravný generál a nestraník striedal na poste Mareka Krajčího, ktorý roky verne bojoval po boku lídra OĽaNO. Prvou šalamúnskou úlohou bolo doriešiť Sputnik. Vakcínou sa nakoniec očkovalo, no minister nadšenie pre Sputnik s Igorom Matovičom nezdieľal.

Vzťahy odvtedy chladnú. A expremiér začína svojho kolegu verejne karhať. Nepodržal ho, keď navrhol, aby si neočkovaní platili testy zo svojho. Kritizuje tempo očkovania, nepáčia sa mu Lengvarského personálne výmeny.

„Som opatrný hovoriť, či má dôveru alebo nedôveru, niektoré kroky robí dobre a niektoré si myslím, že boli neuvážené. Akože tento, že nasrať ľudí s tým, že si budú platiť za testy,“ uviedol Matovič.

Nahnevaná pre návrh bola najmä strana Borisa Kollára. Ten má však s ministrom menší problém.

Igor Matovič dáva ministrovi Lengvarskému dokonca aj termín, dokedy má skvalitniť svoju prácu pri podpore očkovania. To bude vraj kritériom, či si svoj post udrží.

Viac si pozrite v reportáži Gabriely Kajtárovej:

 

Celé Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?