19. 07. 2021 12:38 | BRATISLAVA/TASR,mm

VIDEO: Rieka Morava začala v Devíne tiecť opačným smerom

Hladina rieky by ešte mala stúpať.

Rieka Morava (archívna snímka)
Rieka Morava (archívna snímka) Foto: TASR/Jaroslav Novák

Rieka Morava začala v Devíne tiecť opačným smerom. Môže za to preplnený Dunaj. Starosta Devínskej Novej Vsi Dárius Krajčír na sociálnej sieti priblížil, že aktuálna situácia predstavuje mierne stúpanie hladiny.

„Predpokladáme, že Morava dosiahne 2. stupeň povodňovej aktivity, avšak počas pondelka by mala kulminovať. Hydrometeorológovia predpokladajú vzostup hladiny ešte asi o 0,5 metra a následne by sa mala hladina stabilizovať a začať klesať," uviedol.

Obyvateľov ubezpečil, že situácia je monitorovaná.

„V Devíne sa už inštalujú preventívne protipovodňové zábrany. U nás je situácia relatívne pokojná. Na pravidelnej báze ju vyhodnocujeme s príslušnými orgánmi. V prípade potreby je naša mestská časť pripravená zasiahnuť a pomôcť," uviedol.

Verejnosť zároveň vyzval, aby sa momentálne zbytočne nezdržiavala v blízkosti rozvodnených riek.

 

 

Výška hladiny Dunaja v Bratislave krátko predpoludním dosahovala 716 centimetrov. V Devíne bola na úrovni 673 centimetrov. Kulmináciu očakávajú hydrológovia v pondelkových popoludňajších, respektíve večerných hodinách, v Devíne na úrovni 735 a v Bratislave vo výške 770 centimetrov. Situáciu ohľadom Dunaja monitorujeme TU.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?