21. 07. 2021 14:09 | BRATISLAVA/TASR

Poznáme detaily návštevy pápeža na Slovensku: Tu zistíte, kedy a kde ho môžete stretnúť

Hlava katolíckej cirkvi príde v polovici septembra.

Pápež František.
Pápež František. Foto: TASR/AP Photo/Alessandra Tarantino

Pápež František na septembrovej návšteve Slovenska navštívi Bratislavu, Košice, Prešov a Šaštín. Stretne sa s troma najvyššími ústavnými činiteľmi, ale aj zástupcami židovskej či rómskej komunity. V Šaštíne je na programe svätá omša s homíliou Svätého Otca. Vyplýva to z programu návštevy. Informovala o tom tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska (KBS).

Program pápeža na Slovensku sa má začať v nedeľu 12. septembra oficiálnym prijatím na letisku v Bratislave. Nasledovať bude ekumenické stretnutie na Apoštolskej nunciatúre v Bratislave, ale aj súkromné stretnutie s členmi Spoločnosti Ježišovej.

Program na nedeľu.
Program na nedeľu. Foto: TVNOVINY.sk
 

V pondelok 13. septembra čaká pápeža privítanie v Prezidentskom paláci. Absolvuje zdvorilostnú návštevu u prezidentky Zuzany Čaputovej aj stretnutie s predstaviteľmi štátu, občianskej spoločnosti a diplomatického zboru.

V Katedrále svätého Martina sa stretne s biskupmi, kňazmi, zasvätenými osobami, seminaristami a katechétmi. Navštívi tiež centrum Betlehem v Bratislave. Čaká ho tiež stretnutie so židovskou komunitou. V pondelok večer sa s pápežom stretne aj predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) a predseda vlády Eduard Heger (OĽANO).

Program na pondelok.
Program na pondelok. Foto: TVNOVINY.sk
 

Utorkový (14. 9.) program sa bude odohrávať na východe Slovenska. Začne sa božskou liturgiou svätého Jána Chryzostoma v Prešove, ktorej bude predsedať Svätý Otec. V Košiciach ho čaká stretnutie s rómskou komunitou na Luníku IX. a s mladými na miestnom štadióne.

Program na utorok.
Program na utorok. Foto: TVNOVINY.sk
 

Posledný deň návštevy, v stredu 15. septembra, strávi pápež v Šaštíne. Po modlitbovom stretnutí s biskupmi sa uskutoční svätá omša s homíliou Svätého Otca.

Program na stredu.
Program na stredu. Foto: TVNOVINY.sk
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?