21. 07. 2021 18:19 , článok bol aktualizovaný 21. 07. 2021 19:15 | BRATISLAVA/TASR

Hraničný priechod Čunovo-Rajka je po proteste a blokácii opäť priechodný

Protestujúci vytvorili živú reťaz a skandovali heslá ako "hanba" či "testovať sa nedáme".

Na snímke pendleri blokujú diaľničný hraničný priechod Čunovo-Rajka smerom do Maďarska v Bratislave.
Na snímke pendleri blokujú diaľničný hraničný priechod Čunovo-Rajka smerom do Maďarska v Bratislave. Foto: FOTO TASR - Jaroslav Novák

Hraničný priechod Čunovo - Rajka smerom do Maďarska je po proteste a blokácii opäť otvorený a priechodný. Na sociálnej sieti o tom informovali bratislavskí krajskí policajti. Na diaľnici D2 v Bratislave sú však naďalej kolóny, ktoré sa vytvorili pre blokáciu hraničného priechodu.

Desiatky ľudí zablokovali v stredu podvečer hraničný priechod Čunovo - Rajka smerom zo Slovenska na Maďarsko. Vyjadriť tým chceli nespokojnosť s novými podmienkami vstupu do SR, ktoré platia pre pandémiu nového koronavírusu.

Nespokojní ľudia protestovali v stredu večer aj na iných hraničných priechodoch, napríklad v Komárne, Milhosti, Šahách, Brodskom, Suchej Hore, Svrčinovci či na hraničnom priechode Bratislava (Petržalka) - Berg.

Na väčšine hraničných priechodov je podľa polície situácia pokojná a bez väčších kolón aj na tých miestach, kde sa zdržiavajú protestujúce osoby. "Treba však počítať so zdržaním, prípadne s presmerovaním dopravy," povedala pre TASR hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Polícia situáciu na hraniciach naďalej monitoruje.

Situáciu na hranici v Svrčinovci monitoruje redaktor Marián Lechan.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?