21. 07. 2021 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Na šport a kultúru sa možno opäť vrátia masy divákov. Priepustkou by mal byť covid pas

O tom, či sa výhody pre zaočkovaných stanú realitou, bude parlament rozhodovať už v piatok.

Na šport a kultúru sa možno opäť vrátia masy divákov.
Na šport a kultúru sa možno opäť vrátia masy divákov. Foto: TV Markíza

Na šport a kultúru sa možno opäť vrátia masy divákov. Štát by chcel zaočkovaným fanúšikom otvoriť brány štadiónov s oveľa benevolentnejšími obmedzeniami ako doteraz. O tom, či sa výhody pre zaočkovaných stanú realitou, bude parlament rozhodovať už v piatok.

Správa o tom, že návšteva pápeža bude bez kapacitných obmedzení len s podmienkou očkovania, nenechala chladných športových fanúšikov či funkcionárov. Mnohí poukazovali na zjavný nepomer, kým na púťach a omšiach sa budú môcť tlačiť masy ľudí, na veľkých štadiónoch je stále povolených len tisíc divákov.

Slovan dokonca ponúkal zadarmo 10-tisíc lístkov pre zaočkovaných, kapacitu však navýšiť aj tak nemohol. Návšteva pápeža však športu môže paradoxne pomôcť. Na uvoľnení kapacitných obmedzení na hromadných podujatiach kvôli hlave katolíckej cirkvi sa zvezú aj športovci či organizátori hudobných podujatí.

„Navýšiť počty očkovaných na kultúrnych podujatiach pre zaočkovaných je cesta, ktorou sa chceme vydať,“ potvrdila ministerka kultúry Natália Milanová.

Na to však treba koncom týždňa schváliť v parlamente zákon zvýhodňujúci zaočkovaných. COVID automat by v tom prípade musel prejsť miernymi zmenami. Podrobnosti ešte nie sú úplne známe, a tak nevieme, podľa akého kľúča sa kapacitné obmedzenia budú meniť.

Viac sa o zmenách pre zaočkovaných ľudí dozviete z reportáže Martina Petra.

 

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?