27. 07. 2021 12:13 , článok bol aktualizovaný 27. 07. 2021 17:01 | BRATISLAVA/TASR

SaS a OĽANO vyzvali konzílium, aby sa športovci v zelenej fáze nemuseli testovať

Podľa nich ide o diskrimináciu, konzílium bude o tejto téme diskutovať vo štvrtok.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Polanci za SaS a OĽANO vyzývajú konzílium odborníkov, aby odstránili diskrimináciu v pravidlách pre účastníkov športových súťaží. Chcú, aby sa v zelenej fáze upustilo od povinnosti pre športovcov neustále sa preukazovať negatívnym antigénovými či PCR testami.

„Opatrenia pre športové súťaže, na ktorých súťaží približne 30 športovcov, sú v porovnaní s opatreniami pre kultúru, kde môžu byť aj stovky účastníkov bez testu, nepochopiteľné a neodôvodnene prísne. Navyše, v prevažnej väčšine sa bavíme o športových podujatiach pre mládež, ktoré majú lokálny a regionálny charakter," uviedol podpredseda výboru Radovan Sloboda (SaS) s tým, že súčasné opatrenia pre šport označil za diskriminačné vzhľadom na iné segmenty hromadných podujatí.

Poslanec Karol Kučera (OĽaNO).
Poslanec Karol Kučera (OĽaNO). Foto: TASR
 

So splnomocnencom vlády pre šport Karolom Kučerom a poslankyňou Máriou Šofranko (obaja OĽANO) adresovali list konzíliu, v ktorom vyzývajú na odstránenie diskriminácie pre organizovaný šport.

„Žiadame o prehodnotenie týchto opatrení a zrušenie povinnosti preukazovať sa negatívnym testom pre účastníkov športových súťaží v zelených okresoch," dodal Kučera.

Podľa epidemiologičky Zuzany Krištúfkovej sa konzílium bude otázkou ešte zaoberať. "Konzílium bude o tom so zástupcami športu rokovať vo štvrtok (29. 7.)," spresnila.

Ministerstvo zdravotníctva dané body na riešenie eviduje a ubezpečuje, že je otvorené konštruktívnej diskusii. Téma má byť predmetom rokovania najbližšieho zasadnutia konzília.

„Rozumieme daným požiadavkám a budeme hľadať spôsob, ako aplikovať riešenie do praxe, ktoré zjednoduší postup všetkým zainteresovaným," uviedla hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.  

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?