27. 07. 2021 20:55 | PREŠOV/TASRv

Búrka na východe Slovenska narobila poriadne problémy. Viaceré časti hlásia zvýšené hladiny aj výpadky elektriny

Mimoriadna situácia bola vyhlásená v obci Komárov v okrese Bardejov.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Vo viacerých obciach okresu Bardejov a Stará Ľubovňa vyhlásili zástupcovia obcí po utorkovej búrke zvýšený stupeň povodňovej aktivity (SPA).

Ako uviedol hovorca Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP) Marián Bocák, tretí SPA bol vyhlásený v obci Hrabovec v okrese Bardejov na toku Hrabovčík a jeho prítokoch.

Rovnako tretí SPA bol vyhlásený aj v obciach Hažlín, Richvald, Šašová v okrese Bardejov. Rovnako i v obci Ruská Voľa nad Popradom v okrese Stará Ľubovňa, kde došlo k zvýšeniu vodnej hladiny na neupravenom vodnom toku Chotárny a jeho vybreženiu.

Mimoriadna situácia bola vyhlásená v obci Komárov v okrese Bardejov.
Podľa Bocáka, pracovníci SVP preverujú povodňovú situáciu na tokoch v jednotlivých obciach a po opadnutí hladiny začnú v prípade potreby bezprostredné zabezpečovacie práce.
V súvislosti s búrkou hasiči zasahovali aj vo Svidníku a v obci Gerlachov okrese Bardejov.

Hlásia aj výpadky elektriny

Východoslovenská distribučná, a.s. (VSD) zaznamenala v utorok výpadky v distribúcii elektriny spolu na takmer 2400 odberných miestach na svojom vymedzenom distribučnom území v dôsledku intenzívnych búrok.

Ako uviedla Andrea Forbergerová z VSD, došlo k poruchám v lokalitách Krompachy, Prešov, Svidník a Bardejov.

„Z toho všetky, s výnimkou poslednej, ku ktorej došlo pred 17.00 h, sú odstránené. Momentálne je k 19.10 h bez elektriny približne 560 odberných miest v lokalite Bardejov. Rýchlym zásahom pohotovostných zložiek v teréne v kombinácii s dispečerským riadením sa poruchu podarilo identifikovať,“ uviedla Forbergerová.

Príčinou je podľa jej slov v dôsledku búrky poškodený izolátor a každú chvíľu predpokladajú odstránenie príčiny poruchy a obnovenie distribúcie elektriny aj do spomenutých elektrinou nezásobených odberných miest.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?