03. 08. 2021 15:07 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Pčolinský zo Sme rodina: Mikulec chce neozaočkovaným odobrať právo voliť. Ostrá reakcia ministra

Poslanec tvrdí, že šéf rezortu vnútra musí odstúpiť.

Peter Pčolinský.
Peter Pčolinský. Foto: TVNOVINY.sk/Martin Lachkovič

Poslanec parlamentu za Sme rodina Peter Pčolinský na sociálnej sieti napísal, že minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) predložil na rokovanie návrh zákona, ktorý upravuje volebné pravidlá.

„Dobre si prečítajte tento odsek, ktorý podľa môjho názoru umožňuje vylúčiť z volieb všetkých, ktorí nie sú zaočkovaní…,“ uviedol Pčolinský. K statusu pripojil spomínanú časť novely zákona.

Prosím o zdieľanie ❗️❗️❗️ Minister vnútra Roman Mikulec predložil na rokovanie návrh zákona, ktorý upravuje volebne...

Uverejnil používateľ Peter Pčolinský Utorok 3. augusta 2021

Ministerstvo na toto vyjadrenie koaličného poslanca reagovalo. „Novela zákona o podmienkach výkonu volebného práva nemení pravidlá, pokiaľ ide o prekážky vo výkone volebného práva,“ tvrdí rezort.

Z prekážok ustanovených v paragrafe 4 zákona o podmienkach výkonu volebného práva, ktoré boli zavedené do právneho poriadku po politických a spoločenských zmenách v roku 1989, zostala už iba prekážka, ktorá má za cieľ ochranu verejného zdravia.

„V súvislosti s pandemickou situáciou však v zákone absentoval administratívny postup vyznačenia tejto prekážky v zozname voličov. Tento postup je predmetom novely tzv. volebného zákona,“ uvádza.

To, ktorí voliči predstavujú hrozbu pre verejné zdravie a všetkých občanov, ustanovuje osobitný predpis, ktorým je zákon na ochranu verejného zdravia. Rezort prízvukuje, že novela v žiadnom prípade nesprísňuje ani nepoľavuje, teda žiadnym spôsobom nemení pravidlá zaužívané viac ako 30 rokov.

„Mrzí nás, že koaličný poslanec preferuje možnosť štyroch červených výkričníkov miesto toho, aby si najprv sám preveril všetky skutočnosti a informoval sa o obsahu pripravovanej novely zákona tak, aby verejne nešíril dezinformácie s cieľom, ktorý je už viac ako očividný,“ odkázalo ministerstvo vnútra na adresu Pčolinského.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?