23. 08. 2021 19:00 | PREŠOV, KOŠICE/TV Markíza

Útok na záchranára: Pomáhal zbitému opitému mladíkovi, ten mu zlomil prst

Hrozí mu až päť rokov za mrežami.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TV Markíza

Agresívny 25-ročný Prešovčan napadol zdravotníka, ktorý mu pomáhal. Košickí záchranári sa s tým nestretli prvýkrát. Tento rok už zaznamenali päť vážnejších útokov.

Záchranári prišli na pomoc opitému mužovi, ktorého prepadlo niekoľko osôb. Počas prevozu zaspal v sanitke, prebudil sa až keď zastala v prešovskej nemocnici.

Keď záchranka zastavila pred urgentným príjmom, Marek začal bezdôvodne kopať nohami a rukami búchal do prístrojov v sanitke. Úder sa ušiel aj záchranárovi. „Odkopol lineárny dávkovač liekov a päsťami udieral do defibrilátora," opísal situáciu hovorca košických záchranárov Viktor Wurm.

Posádka sanitky mu v tom chcela zabrániť, snažila sa ho spacifikovať a upokojiť. Nohou však kopol do pravej ruky záchranára a zlomil mu prst.

Vyšetrovateľ už obvinil mladíka z trestného činu ublíženia na zdraví a podal návrh na vzatie do väzby. Dôvodom je, že záchranári patria medzi chránené osoby a tak Mareka čaká vyšší trest.

Prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová nám povedala, že ak mu dokážu vinu hrozí mu až päť rokov za mrežami.

Reportáž spracovala Veronika Bozdošová.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?