31. 08. 2021 15:44 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

V týchto okresoch hrozí zatvárenie škôl už od konca septembra

Očkovanie medzi mladými však stúpa.

Meranie telesnej teploty žiakov po príchode do školy v obci Novosad.
Meranie telesnej teploty žiakov po príchode do školy v obci Novosad. Foto: TASR

Ministerstvo školstva spolu s epidemiológmi a matematikmi vypočítalo, v ktorých okresoch je vyššia pravdepodobnosť šírenia koronavírusu medzi žiakmi a teda aj riziko dištančného vzdelávania.

Okresy s nižšou zaočkovanosťou budú mať výskyt ohnísk nákazy vyšší ako tie s viac zaočkovanými ľuďmi. V prípade základných škôl sú najviac rizikové okresy Námestovo, Veľký Krtíš, Poltár, Rimavská Sobota či Gelnica. Rezort školstva varuje, že v týchto okresoch bude zrejme istú dobu nevyhnutné dištančné vzdelávanie, pretože deti budú musieť byť v karanténe. Riziko zatvárania škôl hrozí podľa ministerstva už od konca septembra.

Riziko zatvárania škôl.
Riziko zatvárania škôl. Foto: Ministerstvo školstva
 

Tie isté okresy majú málo zaočkovaných aj tínedžerov, teda stredoškolákov. Z toho dôvodu odborníci predpokladajú, že aj stredné školy v týchto okresoch budú najviac vystavené riziku zatvárania. Málo zaočkovaných stredoškolákov má aj okres Košice okolie.

Minister školstva Branislav Gröhling uviedol, že očkovanie detí sa postupne zvyšuje. Za mesiac sa zvýšil počet zaočkovaných mladých z 19 percent na 22 percent.

Čítajte tiež: Peter Sabaka v Na telo PLUS: Karanténou prejde takmer každý školák

Rezort školstva rokuje s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským a hlavným hygienikom SR Jánom Mikasom o troch moduloch karantény, a to konkrétne o možnosti skrátenia karantény, ďalej využití PCR testov po piatich dňoch a v neposlednom rade o zavedení individuálnej karantény pri stanovených podmienkach (vysoká miera zaočkovanosti staršej generácie, pedagógov a mladých ľudí).

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?