05. 09. 2021 13:48 , článok bol aktualizovaný 05. 09. 2021 19:07 | ŽILINA/TVNOVINY/TASR

VIDEO: Tragická nehoda pod Strečnom má už jednu obeť, vážne sa zranilo aj bábätko

Hasiči museli vyslobodzovať zakliesnené osoby.

Nehoda pod Strečnom
Nehoda pod Strečnom Foto: TV Markíza

Tragická nehoda pod Strečnom. Vodič na ceste medzi Vrútkami a Žilinou zrazu strhol volant do protismeru. Zrazil sa s tromi osobnými autami. Na mieste zasahovalo viacero sanitiek aj vrtuľník.

59-ročný vodič viezol v autobuse stevarda, ktorý je zodpovedný za správne nakladanie bicyklov na cyklovlečku a jednu ženu. Vraj zrazu len vykríkol, že mu je zle a strhol volant. Autobus sa dostal do protismeru.

Pozrite si aj reportáž

 

„Vodič dostal s najväčšou pravdepodobnosťou infarkt. Pracuje u nás na SADke 37 rokov, od svojich 22 rokov. Celý svoj profesionálny život prežil za volantom autobusu," povedala nám Ivana Strelcová, hovorkyňa SAD Žilina.

Najskôr narazil do boku protiidúceho auta. Ďalšie dve zdemolovalo viac. Jedno skončilo pod prednými kolesami a druhé autobus pritlačil o skaly.

„Zistili sme že v jednom z tých vozidiel sú zakliesnené 2 dospelé osoby. Tie sme oslobodzovali hydraulickým náradím," opisoval dramatické okamihy Miroslav Korduliak, veliteľ zásahu HaZZ Žilina.

Sanitky postupne odvážali zranených ľudí do dvoch najbližších nemocníc.

Na mieste zasahoval aj vrtuľník. Zo zdemolovaného auta previezol ženu vo vážnom stave do martinskej nemocnice.

„V univerzitnej nemocnici v Martine sme prijali dvoch účastníkov nehody, ktorá sa stala dnes pod Strečnom. Ide o mladú ženu, ktorá je aktuálne po neurochirurgickej operácií a je hospitalizovaná na KAIM a o 4 mesačné dieťatko, ktoré je s vážnymi zraneniami hospitalizované na klinike detskej anestéziológie a intenzívnej medicíny," v telefonáte nám prezradila Katarína Kapustová, hovorkyňa UN Martin.

„V Žilinskej nemocnici sme prijali troch pacientov z toho dvaja muži z autobusu sú ľahko zranení. Tretia pacientka je žena z osobného vozidla, ktorá utrpela vážne zranenia hlavy, hrudníka a panvy," doplnila zoznam zranených Lenka Záteková, hovorkyňa FNsP Žilina.

Napriek snahe lekárov sa ale túto ženu nepodarilo zachrániť.

Pozrite si aj video z miesta nehody

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?