17. 09. 2021 14:54 , článok bol aktualizovaný 17. 09. 2021 17:18 | ŽILINA/TASR, TV Markíza

V Žiline sa zrazu zrútil štvorposchodový dom, na mieste zostali len ruiny

Išlo o starší dom, ktorý rekonštruovali.

Ruiny rodinného domu.
Ruiny rodinného domu. Foto: TV Markíza

V Žiline sa v noci zrútil štvorposchodový rodinný dom. Záchranári prehľadávali trosky. Pár hodín pred zrútením sa v dome pohybovalo pomerne veľa ľudí. Dom totiž vo veľkom prerábali.

Kopa prachu, vypnutá elektrina a preľaknutí obyvatelia. Susedia v žilinskej mestskej časti Trnové po tme vykúkali na ulicu a opatrne zisťovali, čo sa deje.

Keď po vyše hodine klesol prach k zemi, bolo jasné, že z domu neostalo skoro nič. Pod ruinami skončili aj dva neďaleko stojace bagre. Malá časť domu zostala stáť. Bola veľmi naklonená a ozývalo sa z nej pukanie. Ulicu pre istotu uzavreli a odpojili od prúdu, aby trosky mohli prehľadať záchranárske psy.

„Po príchode na miesto udalosti zistili, že z rodinného domu ostali len trosky a bolo nutné preveriť, či sa v nich nenachádzajú zavalené osoby. Hasiči preto ihneď po príchode začali rozvaliny prehľadávať pomocou termokamery. Na miesto udalosti privolali aj psovodov Horskej záchrannej služby, Policajný zbor a Záchrannú zdravotnú službu. V sutinách sa, našťastie, nenachádzali žiadne osoby," doplnili hasiči.

Zrútený dom
Zrútený dom Foto: FB/HaZZ
 

Podľa obyvateľov mestskej časti dom len pred pár týždňami kúpil nový majiteľ a ten začal s jeho veľkou rekonštrukciou.

Podľa našich informácií majiteľ zvažoval aj zbúranie domu, no statik mu rekonštrukciu povolil. V skorých ranných hodinách vytiahli robotníci z trosiek poškodené bagre a postupne budú ruiny odvážať.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?