12. 10. 2021 10:27 | JUŽNÉ SLOVENSKO/tvnoviny.sk

Razia NAKA: Za mrežami skončili traja muži, drogy vo veľkom predávali v siedmich okresoch

Pri domových prehliadkach našli pervitín vysokej kvality i obrovskú hotovosť.

Peniaze z drogovej činnosti na juhu Slovenska.
Peniaze z drogovej činnosti na juhu Slovenska. Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Vyšetrovateľ NAKA obvinil troch mužov z drogovej trestnej činnosti, sudca pre prípravné konanie ich poslal do väzby. V rukách polície skončili počas protidrogovej akcie Tréner na juhu Stredného Slovenska.

Jánovi B. (49) z Gregorovej Viesky, Eduardovi B. (37) z Tomášoviec a Petrovi L. (51) z Lehôtky hrozia v prípade dokázania viny vysoké tresty od troch do 15 rokov.

Ako ďalej informoval hovorca policajného prezídia Michal Slivka, obvinení mali od roku 2018 zabezpečovať pervitín a distribuovať ho dílerom a konzumentom. Ich revírom mali byť prevažne okresy Lučenec, Veľký Krtíš, Poltár, Rimavská Sobota, Zvolen, Detva a Revúca.

Zadržaný počas akcie NAKA na juhu Slovenska.
Zadržaný počas akcie NAKA na juhu Slovenska. Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky
 

„Vykonali sme domové prehliadky a prehliadky iných priestorov, ako aj zadržaných osôb. U jednej z nich sme našli takmer 100 gramov drogy. Išlo o pervitín vysokej kvality a čistoty, z ktorého by bolo možné pripraviť 1 900 dávok v hodnote 5 000 eur," uviedol k prípadu.

Kukláči zaistili aj zariadenia a prostriedky na váženie a balenie drog, 81-tisíc eur v hotovosti a polícia si myslí, že sú výnosom z drogových obchodov.

Zaistené drogy na juhu Slovenska.
Zaistené drogy na juhu Slovenska. Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky
 

Akcia NAKA prebehla za úzkej spolupráce policajtov z pohotovostného policajného útvaru Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici, ktoré poskytlo tiež kriminalistických technikov a psovodov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?