Live
Sledujte NAŽIVO tlačovú konferenciu Eduarda Hegera: Dobré správy nesmú zanikať
Sledujte tu
26. 10. 2021 12:24 | BRATISLAVA/TASR, tvnoviny.sk

Bytová mafia úraduje vo veľkom v Bratislave. Takto si značia byty, ktoré neskôr vykradnú

Dovnútra sa dostanú bez toho, aby vám poškodili dvere, varuje polícia.

Páchatelia označujú byty, ktoré neskôr vykradnú.
Páchatelia označujú byty, ktoré neskôr vykradnú. Foto: facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

Polícia upozorňuje na nárast krádeží vlámaním do bytov v Bratislave, ku ktorým dochádza bez zjavného porušenia vchodových dverí. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Bratislave Michal Szeiff.

„Za obdobie od polovice mesiaca júl 2021 až ku dnešnému dňu evidujeme na území Bratislavy viac ako 20 takýchto skutkov, pri ktorých došlo k prekonaniu uzamykacieho mechanizmu vstupných dverí do bytov nezisteným spôsobom. Vo väčšine prípadov sa jednalo o bezpečnostné dvere s bezpečnostnými vložkami aj vyšších tried s tzv. jamkovými kľúčmi,“ priblížil hovorca. Dodal, že v tejto súvislosti polícia vzniesla obvinenie voči jednej osobe - štátnemu príslušníkovi Gruzínska. Ten je v súčasnosti stíhaný väzobne.

Polícia opätovne apeluje a vyzýva občanov k zvýšenej pozornosti. Zároveň žiada verejnosť o pomoc pri stotožnení neznámych osôb vo videu, ktoré zverejnila na sociálnej sieti.

„Tieto osoby boli v nočných hodinách zachytené kamerami priamo pri značení si vchodových dverí do bytov. Značenie prebiehalo v nočných hodinách cca okolo 02.00 h a 03.00 h najmä v okolí Smolenickej ulice,“ uviedli policajti.

 

Polícia v tejto súvislosti odporúča:

- Pred odchodom na dovolenku starostlivo zamknite dvere a zavrite okná. Nezabúdajte ani na podkrovie, poschodie, malé strešné okná a pivničné okná.

- Počas Vašej neprítomnosti požiadajte príbuzných, dôveryhodných známych alebo susedov, aby vám pravidelne vyberali poštovú schránku a kontrolovali neporušenosť bytu/domu. Nezaťahujte okná roletami - dávate tým na vedomie, že nie ste doma.

- Informujte aj Vašich susedov o tejto taktike zlodejov a majte s nimi dobré vzťahy. Sú jedným z najlepších spôsobov, ako zabezpečiť svoj byt či dom. Požiadajte ich, aby venovali pozornosť okoliu vášho domu/bytu, všímali si pohyb neznámych podozrivých osôb, a ak je to možné vyfotografovali ich.

- Ak máte nainštalovaný bezpečnostný systém vždy použili pred odchodom z bytu je vhodné ho umiestniť/ označiť na viditeľné miesto. Môže to odradiť možných páchateľov.

- Venujte väčšiu pozornosť kontrole magnetických zámkov vchodových dverí Vášho bytového domu. Môže byť znefunkčnený napr. nalepením cudzích predmetov.

- Takisto venujte pozornosť Vašim vchodovým dverám či zárubniam do bytu, konkrétne či nevykazujú známky prelepenia alebo iného označenia.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?