05. 11. 2021 17:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Kauza Očistec smeruje do finále. Na Gašpara a spol. čoskoro podajú návrh na obžalobu

Prepustení svoje obvinenie komentovať nechceli.

Tibor Gašpar.
Tibor Gašpar. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Z väzby sú vonku, no obvinení sa nezbavili. Na bývalého policajného prezidenta a ďalších exfunkcionárov čoskoro podajú návrh na obžalobu v rámci kauzy Očistec.

Televízii Markíza to potvrdil dozorový prokurátor. Tibor Gašpar ani ďalší prepustení vo štvrtok svoje obvinenie komentovať nechceli, prvý deň na slobode strávili v ústraní.

V spomenutej kauze ich stíhajú ako zločineckú skupinu a na krku majú aj obvinenia z korupcie a zneužitia právomocí.

Gašparov advokát nám odkázal, že bude mať s klientom poradu na budúci týždeň a je možné, že sa k obvineniu vyjadrí. Vyšetrovanie kauzy už ukončili a jednotliví obvinení si aktuálne študujú trestný spis.

Kým na začiatku vyšetrovania čelilo obvineniam až 21 ľudí, postupne sa viacerí popriznávali a začali spolupracovať. Vyčlenili ich tak na samostatné konania.

Aktuálne stíhajú 11 osôb. Počas vyšetrovania vypočuli dokopy 92 svedkov, medzi dôkazmi sú aj znalecké posudky a rozsiahly listinný materiál.

Šéf strany Smer-SD Robert Fico, ktorá Gašpara v minulosti na post šéfa polície posadila, opakovane vyhlásil, že ho považuje za nevinného a označil ho za obeť politických represií.

Viac v reportáži Reného Medzihradského.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?