06. 12. 2021 09:50 , článok bol aktualizovaný 06. 12. 2021 13:07 | PEZINOK/tvnoviny.sk

Syn starostu Dolného Chotára František Dora sa priznal k vražde mafiána Niguta

Priznal sa, že vedel aj o ďalších troch vraždách.

František Dora mladší
František Dora mladší Foto: TASR/Jakub Kotian

Syn starostu Dolného Chotára František Dora mladší sa priznal k vražde najbrutálnejšieho člena košického podsvetia. Róberta Niguta pritom hľadajú policajti už osem rokov.

Dora ml. sa tiež priznal, že vedel aj o ďalších troch vraždách, za ktoré stoja aj s otcom pred súdom. Tvrdí ale, že nič neorganizoval. Na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku čelia obžalobe z viacerých vrážd a inej trestnej činnosti.

Ďalší obžalovaný Ladislav Alföldi sa priznal k trom vraždám a zároveň tvrdí, že mu ich nariadil Dora mladší.

Niguta hľadajú od roku 2013

Po Nigutovi, mužovi so skleným okom, sa zľahla zem v auguste 2013. Vtedy sa z auta pokúsil zastreliť podnikateľa, ale s partnerom havaroval. Namiesto toho, aby mu pomohol, polial ho benzínom. Odvtedy po Róbertovi Nigutovi niet ani stopy.

Robert Nigut.
Robert Nigut. Foto: TASR
 

Bol členom mafiánskej skupiny okolo Róberta Okoličányiho a odsúdili ho na doživotie za vraždy a lúpeže.

O tom, kam zmizol, sa začalo špekulovať v čase, keď niektorí členovia gangu sátorovcov prelomili mlčanie a podľa všetkého spolupracovali s policajtmi. Po neúspešnej streľbe v Jahodnej ho údajne ukryli v Dolnom Chotári a tam ho neskôr aj zlikvidovali.

Z jeho likvidácie obvinili známe postavy, ktoré vraj spolupracovali s mafiánskym gangom z južného Slovenska.

Súdia ich za iné vraždy aj podvody

František Dora, jeho syn František Dora mladší, Ladislav Alföldi a Roland Szamaránszký čelia obžalobe z viacerých vrážd, podvodu, drogovej trestnej činnosti, ako aj z členstva v skupine sátorovcov.

Vraždy si mal objednávať František Dora, aby umlčal tzv. biele kone. Niektoré svoje obete mali zastaviť pod zámienkou policajnej kontroly, v policajnom prestrojení ich presunúť do priestorov bývalej čárdy, ktorá patrila ďalšiemu členovi skupiny. Obeti mali dať na ruky putá, niekoľko hodín ju strážiť a potom presunúť na miesto s vykopaným hrobom. Tam ju mali zaškrtiť.

Za skutok mali vykonávatelia dostať vtedajšie tri milióny korún. Skupina sátorovcov mala mať na svedomí podľa neoficiálnych informácií približne 100 ľudských životov.

Zmiznutiu Róberta Niguta sme sa venovali aj cez víkend. Reportáž pripravila Zuzana Ferenčáková:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?