20. 03. 2017 19:03 | BRATISLAVA/Tomáš Velecký

Daňové priznanie môžete podať aj na parkovisku z auta

Pozrite si zoznam miest, kde všade budete môcť odovzdať, okrem daňových úradov, svoje priznania.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Daňový úrad plánuje v najbližších dňoch navštíviť 900-tisíc ľudí. Elektronické priznania sa medzi Slovákmi ujímajú len pomaly a daniari tak riešia problém, ako zvládnuť očakávaný nápor na pobočkách. Niektoré riešenia sú vynaliezavé.

Redaktor Tomáš Velecký sa bol pozrieť s kamerou na Ševčenkovej ulici v Bratislave, kde sídli najväčší daňový úrad na Slovensku. Zaparkovať tu je každým dňom stále ťažšie, napriek tomu sa sem desaťtisíce ľudí vyberú autom. Najväčší nápor príde 31. marca. V posledný deň priznaní chcú daniari teda vyskúšať drive-in. Obslužnú zónu aj priamo na parkovisku.

"Daňovníci, ktorí prídu autom, nebudú musieť ani parkovať a z pohodlia auta podajú daňové priznanie a preberú si potvrdenie," vysvetlila hovorkyňa Finančnej správy Patrícia Macíková.

Daniari na parkovisku budú zrejme len v Bratislave. No aj v iných mestách ich v posledné marcové dni nájdeme na miestach, kde by sme ich za normálnych okolností asi nehľadali.

Po celom Slovensku budú daniari vyberať priznania napríklad v kultúrnych strediskách, mestských úradoch, či v knižnici.

Mapa miest, kde môžete podať daňové priznanie.
Mapa miest, kde môžete podať daňové priznanie. Foto: TV Markíza
 

Daniari pripomínajú, že na daňové úrady nemusíme chodiť osobne. Priznania im môžeme poslať elektronicky. Ich informačné systémy za milióny eur sú vraj pripravené.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?