27. 03. 2018 06:00 , článok bol aktualizovaný 26. 03. 2018 15:19 | BRATISLAVA/zg

Prehľad otváracích hodín pôšt a daňových úradov pre podanie priznania

Posledný deň je utorok 3. apríla.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Tento rok padli veľkonočné sviatky práve na posledný deň, kedy sa každoročne podávajú daňové priznania. A tak daniari a Slovenská pošta museli predĺžiť termín na ich podávanie. Posledný deň na podanie daňového priznania za uplynulý rok je utorok 3. apríla.

Ako uviedol v utorok prezident finančnej správy František Imrecze, každoročne ich prijmú približne 1,2 milióna. Podľa jeho slov je od 1. januára povinnosť pre právnické osoby podávať priznania elektronicky. Od júla sa táto povinnosť rozšíri aj na fyzické osoby-podnikateľov.

Pobočky pôšt

V spomínaný deň budú mať zákazníci k dispozícii až 81 pôšt, kde budú môcť podať daňové priznanie počas dlhších otváracích hodín.

V Košiciach budú dlhšie otvorené pošty - na Poštovej ulici, Thurzovej ulici, na Spišskom námestí a na Humenskej ulici.

Rovnako v Banskej Bystrici budú môcť zákazníci využiť služby pošty dlhšie na štyroch poštách - na Hornej ulici, na Rudohorskej ulici, na Kyjevskom námestí a na Kalinčiakovej ulici.

V Bratislave bude svoje služby v nadštandardných otváracích hodinách poskytovať päť pôšt, pričom najdlhšie v rámci celého Slovenska - až do 24.00 h bude otvorená pošta na Tomášikovej ulici.


Daňové priznanie môžete podať aj v kulturáku

Finančná správa vychádza v ústrety svojim klientom. Vzhľadom na to, že počas posledných marcových dní sú už pravidelne veľmi vyťažené daňové úrady, rovnako ako Call centrum finančnej správy, predĺžila finančná správa úradné hodiny.

Daňové úrady na celom Slovensku a Call centrum finančnej správy budú počas posledných pracovných marcových dní k dispozícii všetkým klientom počas predĺžených úradných hodín už od pondelka 26.marca 2018, až do utorka 3.apríla po veľkonočných sviatkoch.

Úradné hodiny daňových úradov.
Úradné hodiny daňových úradov. Foto: financnasprava.sk
 

Finančná správa, tak ako vlani, aj tento rok chce vyjsť v ústrety ľuďom a poskytnúť im maximálny konfort. Rozhodli sa otvoriť vo viac ako v 40 miestach v rôznych obciach a mestách mimo sídiel daňových radov a ich organizačných zložiek miesto, kde môžu ľuda podať daňové priznanie.

V Bytči ho budete môcť podať v Kultúrnom dome alebo aj tento rok pristavia auto na podanie daňového priznania. V niektorých mestách vám priznanie zoberú na mestských úradoch. Celý zoznam nájdete TU

Zákazníci, ktorí chcú daňové priznanie poslať doporučene, môžu využiť ePodací hárok na webe Slovenskej pošty (www.posta.sk), prostredníctvom ktorého si vytvoria podací lístok rýchlo a jednoducho. Zároveň si môžu si priamo z aplikácie vytlačiť adresný štítok, vďaka čomu ušetria čas pri priehradke. Výhodou pre zákazníkov pri využití elektronického podacieho lístka je tiež nižšia cena poštovného.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?