04. 10. 2018 13:17 , článok bol aktualizovaný 04. 10. 2018 20:00 | KOŠICE/TASR, TV Markíza

FOTO + VIDEO: Železnice ukázali nové uniformy

Národný dopravca menil rovnošaty naposledy v roku 2012.

Zamestnanci ZSSK budú mať nové uniformy.
Zamestnanci ZSSK budú mať nové uniformy. Foto: ZSSK

Nové uniformy budú mať vlakvedúci a osobní pokladníci Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK). Kompletne vystrojení by mali byť do konca roka 2019. Nový odev predstavila ZSSK vo štvrtok v Košiciach.

Národný dopravca menil uniformy naposledy v roku 2012. „Ešte v priebehu minulého roka sa predstavenstvo rozhodlo, že pôjde o dodávku pre viac ako 2000 zamestnancov prvého kontaktu," uviedol pre TASR hovorca spoločnosti Tomáš Kováč s tým, že celková objednávka kompletných sád nových uniforiem je vo výške 1,49 milióna eur.

Zamestnanci ZSSK budú mať nové uniformy.
Zamestnanci ZSSK budú mať nové uniformy. Foto: ZSSK
 

„Pre nové uniformy sprevádzajúceho personálu a zamestnancov prvého kontaktu sme sa rozhodli z dôvodu, že vzhľad a kvalita tých súčasných už nezodpovedajú našim kritériám. Je dôležité, aby sa vlakvedúci či pracovníci v osobných pokladniciach cítili v práci nielen komfortne, ale aj dôstojne," uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK Filip Hlubocký.

Dodanie nových rovnošiat prebieha v dvoch etapách. Počas prvej, ktorá trvala od apríla do júna, bolo vystrojených zhruba 250 zamestnancov. Išlo o vlakvedúcich v IC vlakoch a novoprijatých zamestnancov. „V ďalšej fáze, ktorá už prebieha, budú vystrojení zvyšní zamestnanci," spresnil Kováč.

Nové uniformy ZSSK.
Nové uniformy ZSSK. Foto: ZSSK
 

Podľa jeho slov v porovnaní s doteraz používanými uniformami budú nové modely z príjemnejšieho materiálu s vyšším podielom bavlny a prímesou streču. „Je zvýraznená aj naša firemná identita, napríklad logom na gombíkoch, šatkách či na opasku," povedal Kováč s tým, že uniformy sú vyrábané na mieru. 

Nové uniformy ZSSK.
Nové uniformy ZSSK. Foto: ZSSK
 

„Tieto uniformy sú vyhotovované v letnej a celoročnej verzii. To znamená, že letná dámska verzia má napríklad tenkú kratšiu sukňu, rôzne polokošele alebo krátke blúzky. V prípade pánskej ide o tenšie nohavice a polokošeľu," dodal s tým, že jednotlivé súčasti odevu si zamestnanci budú môcť vyskladať podľa svojich individuálnych potrieb. Nové uniformy sú vybavené aj reflexnými prvkami.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?