16. 12. 2019 09:59 | PR článok

Ako skrášliť interiér obývacej miestnosti, aby ste sa cítili v nej čo najpríjemnejšie?

Určite krajšie vyznie miestnosť, ktorej steny zdobia obrazy, ako miestnosť, ktorá má síce nábytok, ale chýba jej akoby duša.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Shutterstock.com

Sťahujete sa do nového domu či bytu alebo ste čerstvo vymaľovali a chcete vymeniť staré obrazy za nové? Mali by ste voliť aj podľa konkrétnej miestnosti a svojich pocitov. Nezabúdajte, že každý obraz rozpráva istý príbeh a plní aj estetickú funkciu.

Vytvorte si domov podľa svojich predstáv

Viete si predstaviť, že by ste žili v dome alebo v byte, ktorý by mal iba holé steny, prázdne miestnosti? Už len samotná predstava nás desí! Domov je miesto, v ktorom trávime čas so svojimi milovanými, miesto, kam sa radi vraciame unavení po celom dni v práci či v škole. Oáza pokoja, oddychu a svojím spôsobom aj krásy.

Aby sme sa vo svojom príbytku cítili naozaj komfortne a príjemne, ozdobujeme si jednotlivé miestnosti rôznymi dekoráciami, predmetmi a samozrejme aj obrazmi. Určite krajšie vyznie miestnosť, ktorej steny zdobia obrazy, ako miestnosť, ktorá má síce nábytok, ale chýba jej akoby duša. Hovorí sa, že obrazy sú zrkadlom do duše a každý jeden rozpráva svoj príbeh.

Motív je veľmi dôležitý

Ak vyberáte obrazy na stenu do obývačky, mali by ste tomu prispôsobiť aj samotný motív obrazu. Ide o miestnosť, v ktorej trávime napríklad čas sledovaním televízie a prijímame návštevy. Čiže plní aj reprezentatívnu funkciu. Aké obrazy sú teda najvhodnejšie do obývacej miestnosti? Hoci má každý z nás svoj štýl, určite nič nepokazíme, ak si do obývačky dáme obrazy s motívom krajiny, pláže, východu či západu slnka alebo prírody. Pôsobia totiž upokojujúcim dojmom a vďaka nim sa cítime lepšie.

Kto má rád dynamickejšie motívy, môže voliť aj tie, napr. viacdielny obraz veľkomesta, hlavne, ak ho osobne navštívil. Pri pohľade naň môže nostalgicky spomínať na krásne zážitky.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?