12. 09. 2020 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Aquaparky a kúpaliská už prišli o milióny eur. Podnikatelia vláde posielajú päť požiadaviek

Žiadajú aj kompenzácie za výpadok tržieb.

Ilustračná foto.
Ilustračná foto. Foto: TASR - František Iván

O nás - bez nás už stačilo. Povedali si aquaparky a kúpaliská, ktoré pre opatrenia súvisiace s pandémiou už prišli o takmer 15 miliónov eur. Členovia novovzniknutej asociácie žiadajú nielen, aby boli súčasťou rokovaní, ale vláde posielajú aj päť požiadaviek.

Presne 22 členov Slovenskej asociácie aquaparkov, kúpalísk a plavární zrátalo o koľko ich pripravili opatrenia počas trvajúcej pandémie.

Asociácia vypracovala päť bodov pre vládu, v jednom z nich žiadala, aby pri rozdeľovaní peňazí z Bruselu mysleli aj na nich. Žiadajú aj kompenzácie za výpadok tržieb.

Jednou z piatich požiadaviek je aj príspevok na rekreáciu. Podobné domáce poukazy pre rodiny s deťmi zaviedlo Poľsko. Pocítila to najmä Tatralandia, ktorú Poliaci obľubujú.

To, čo by im ale pomohlo najviac, je zníženie DPH. Napríklad susedná Česká republika ho doma upravila z 15 na 10 percent.

Medzi opatrenia zaviedli aj komunikáciu. Už nechcú, aby sa rokovalo o nich bez nich. Ako napríklad pri obmedzení počtu návštevníkov na rovnú tisícku.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?