16. 12. 2020 12:54 , článok bol aktualizovaný 16. 12. 2020 13:14 | SLIAČ/TASR

Letisko Sliač po 84 rokoch končí s civilnou prevádzkou. Už z neho tak na dovolenku neodletíte

S civilnými letmi tu končia po vyše 80 rokoch.

Letisko Sliač.
Letisko Sliač. Foto: TASR

Letisko Sliač po 84 rokoch končí s civilnou prevádzkou, vyplýva z toho zrušenie 26 pracovných pozícií. Hromadné prepúšťanie spoločnosť podľa slov výkonného riaditeľa a predsedu predstavenstva Rolanda Schallera v stredu (16. 12.) ohlásila zvolenskému úradu práce.

Viac sa dozviete z nasledujúcej reportáže:

 

Stredoslovenské letisko skončí s civilnou prevádzkou k 31. decembru, dôvodom je pripravovaná rekonštrukcia vojenského letiska. „V závislosti od dohodnutej výpovednej lehoty budú výpovede zamestnancom doručené tak, aby sa ukončili k dátumu 1. máj 2021," spresnil Schaller s tým, že prácu si zatiaľ udržali dvanásti ľudia. Tí budú vykonávať nevyhnutné úkony, ktoré smerujú ku zrušeniu spoločnosti.

Zamestnanci, ktorým budú doručené výpovede v druhej polovici januára a februára, budú počas výpovednej doby poberať mzdu na úrovni 80 percent svojho priemerného zárobku.

„Našou úlohou je vyrovnať všetky záväzky voči zamestnancom a dodávateľom. V tejto súvislosti sme boli poverení akcionárom, aby sme pripravili proces predaja majetku spoločnosti. Aktuálne pokračuje znalecké oceňovanie a pripravujeme projekty predaja, respektíve prevodu hnuteľného majetku pod iné letiská," doplnil.

Modernizácia vojenskej leteckej základne na Sliači, počas ktorej nebude možné z letiska uskutočňovať žiadne lety, je predbežne naplánovaná na obdobie najbližších troch rokov.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?