12. 05. 2021 14:53 , článok bol aktualizovaný 12. 05. 2021 15:35 | BRATISLAVA/TASR, tvnoviny.sk

Vláda dá rodinám v núdzi 333 eur na každé dieťa. Tu zistíte, či aj vy dostanete pridané

Svoj návrh predstavila aj opozičná strana Hlas.

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak.
Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak. Foto: TASR

Koalícia predstavila vlastný návrh pomoci rodinám. Oznámila to na tlačovej konferencii počas stredajšieho rokovania vlády. Premiér Eduard Heger (OĽANO) vyhlásil, že rodiny v núdzi dostanú 333 eur na jedno dieťa.

 

Minister práce Milan Krajniak priblížil, že do leta dostane príspevok 45 695 detí z rodín v hmotnej núdzi podľa údajov z marca tohto roka. Druhou skupinou budú deti, ktorých rodiny dosahujú príjmy na úrovni 1,5-násobku životného minima. Týka sa to 147 653 detí. Na jeseň dostanú podporu aj rodiny, ktoré majú príjem na úrovni do dvojnásobku životného minima. Do tejto skupiny spadá 203 270 detí.

Vláda reaguje na návrh strany Hlas, podľa ktorého by prídavok mali dostať všetky deti. Podľa predsedu Sme rodina Borisa Kollára nemá význam, aby finančný príspevok dostali aj bohaté rodiny. „Prečo by mali príspevok dostať Počiatkove deti alebo moje deti? Táto pomoc je adresnejšia," povedal Kollár.

Podľa mimoparlamentnej strany Hlas-SD je vládne riešenie výsmechom slovenským rodinám a neporovnateľne horším návrhom než ten ich.

„Na rozdiel od podpory Hlasu-SD pre každé dieťa sa má vládny návrh týkať len rodín v hmotnej núdzi, čo znamená pomoc iba pre 45.000 detí namiesto približne milióna," porovnali členovia strany v stanovisku. Pandémia však podľa nich zasiahla všetky slovenské rodiny, v ktorých rodičia celý rok suplovali učiteľky, vychovávateľky či kuchárky a mali preukázateľne nižšie príjmy a vyššie výdavky. „Preto trváme na tom, že parlament by mal návrh Hlasu-SD podporiť ako lepšie, prospešnejšie, rýchlejšie a jednoduchšie riešenie," uzavrela strana.

Čítajte tiež: Núdzový stav sa čoskoro skončí. Pozrite si, čo sa zmení v bežnom živote

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?