Live
Sledujte NAŽIVO: Minister Lengvarský a hlavný hygienik Mikas informujú o aktuálnych opatreniach
Sledujte tu
29. 04. 2021 11:48 | BRATISLAVA/Marcel Marcišiak

Michal (31) sa prihlásil na očkovanie už v stredu, a to počas odstávky systému. Do minúty dostal termín

Mnohí ľudia sa už taktiež zaregistrovali ešte pred oficiálnym štvrtkovým spustením, termín však nedostali.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Na očkovanie sa môžu prihlásiť už všetci starší ako 16 rokov. Čakáreň sa totiž od polnoci kompletne otvorila. Toto však neplatilo pre všetkých, keďže do redakcie sa nám ozvalo viacero čitateľov, ktorým sa do systému podarilo prihlásiť ešte pred polnocou. Jednému dokonca v čase avizovanej technickej odstávky.

„Po registrácii vás prosíme o trpezlivosť, termín vám nepríde hneď, budú sa prideľovať postupne, podľa veku a platnej vyhlášky. Dajte vedieť aj vašim blízkym. Poďme spoločnými silami poraziť COVID a natrvalo sa vráťme do normálneho života bez obmedzení,“ napísalo vo štvrtok ráno ministerstvo zdravotníctva na svojej stránke.

Mnohých však systém zaregistroval už v stredu večer. Podľa našich informácií približne hodinu pred oficiálnym spustením.

„Stránku mi opakovane načítavalo každých päť sekúnd až do cca 23.00 h, kedy sa mi podarilo zaregistrovať. No termín som doteraz nedostal,“ napísal nám čitateľ Ivan.

„Keď som po úspešnej registrácii otvoril svoj Facebook, videl som, že zaregistrovaných je už viacero mojich známych, ktorí sa tým chválili. Tiež všetci okolo tej jedenástej večer,“ doplnil.

Registroval sa a dostal termín počas avizovanej odstávky systému

Minimálne v jednom prípade sa do systému podarilo dostať dokonca ešte skôr.

„Osobne som čakal, že server zapnú od 00.01 h, ale oni to zapli už asi o 21.30 h, keďže ma tam normálne pustilo. Vypísal som všetky prihlasovacie údaje a vybral som si svoj kraj. A do minúty mi prišiel návrh termínu na očkovanie, a to už túto sobotu,“ napísal nám 31-ročný čitateľ Michal.

Okrem toho, že sa Michalovi podarilo zaregistrovať skôr a dostal okamžite termín, pričom mnohí starší ľudia naň čakajú aj týždne, je zaujímavá aj skutočnosť, že sa mu to podarilo v čase, kedy Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) hlásilo avizovanú technickú odstávku.

„Dňa 28. 4. od 20.00 do 22.00 h bude z dôvodu aktualizácie systému prebiehať odstávka systému eVakcinacia. V tomto čase sa nebude môcť verejnosť prihlásiť na očkovanie,“ varovalo v stredu NCZI.

Michala systém zaregistroval a v tej istej minúte mu udelil aj termín
Michala systém zaregistroval a v tej istej minúte mu udelil aj termín Foto: čitateľ Michal
 

Systém po odstávke pustil už všetkých

NCZI sme preto požiadali o stanovisko, ako je možné, že sa ľuďom podarilo registrovať skôr, ako bolo oficiálne naplánované a dokonca v čase, kedy mal systém odstávku.

„Odstávka systému pre zmeny v registrácii na vakcináciu bola kratšia, ako sa predpokladalo, preto sa ľudia mohli prihlásiť do čakárne aj skôr,“ uviedla hovorkyňa NCZI Veronika Bauch.

V praxi to znamenalo, že ľudia, ktorí sa aj do stredy (vrátene nej) mohli prihlasovať na očkovanie, teda 40+, sa pre rýchlejšie vybavenie odstávky mohli nahlásiť do systému. Prečo však systém spustil prihlasovanie do čakárne aj mladším ako 40-ročným skôr, ako oficiálne uvádzali, sme odpoveď nedostali.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?