11. 06. 2021 06:00 | BRATISLAVA/Marcel Marcišiak

Pellegrini sa pýši dvomi novými tvárami. Obe uchmatol svojmu rivalovi

Spájanie Hlasu s Dobrou voľbou obe strany vylúčili.

Peter Pellegrini.
Peter Pellegrini. Foto: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič

Keď Peter Pellegrini zakladal Hlas, tak medzi poprednými predstaviteľmi strany boli len bývalí smeráci. Po niekoľkomesačnom avizovaní, že privedie aj nové tváre, sa v posledných dňoch stávajú skutočnosťou. Nejde však o žiadnych politických novicov, už kandidovali za konkurenčnú Dobrú voľbu.

Pri odchode Petra Pellegriniho zo Smeru sa veľa špekulovalo o tom, ako bude pokračovať jeho politická kariéra. Jedným zo scenárov bolo aj spájanie síl s Tomášom Druckerom, ktorý je predsedom mimoparlamentnej strany Dobrá voľba.

Práve Drucker bol za Fica a Pellegriniho minister zdravotníctva, dokonca na krátky čas aj minister vnútra. K vtedajšiemu korunnému princovi Smeru mal údajne dosť blízko. Napokon zo spájania nič nebolo, keď sa krátko po vzniku Hlasu Drucker vyjadril, že odmieta s novovzniknutou stranou spoluprácu.

„Petra Pellegriniho vnímam ako populárneho a úspešného politika. Rozhodol sa však ísť cestou zakladania Smeru 2 a ja viac k tomu nemám čo povedať. V tejto súvislosti si preto neviem predstaviť, že by som si sadol za stôl s niektorými ľuďmi, ktorí sú tam, ako sú pán Tomáš či pán Žiga,“ uviedol Drucker ešte v auguste minulého roka.

Pellegrini obe posily uchmatol Druckerovi

Teraz sa politikom opäť skrížili cesty. Peter Pellegrini začal ťahať Druckerových ľudí k sebe do strany.

„Slovensko má obrovský driemajúci potenciál rozvinúť slovenský vidiek, len chýbajú dve veci. Reálny krátkodobý ako aj dlhodobý koncept a šikovní ľudia, čo ho vedia naplniť a ktorí sú schopní osloviť a presvedčiť širokú verejnosť. Verím, že Branislav Becík, ako muž praxe a dosiahnutých reálnych výsledkov v tejto oblasti, túto výzvu uchopí a naplní,“ uviedol Pellegrini minulý týždeň pri predstavovaní niekdajšieho podpredsedu Dobrej voľby.

Vo štvrtok (10. 6.) predseda Hlasu predstavil druhú novú tvár - Zuzanu Dolinkovú, ktorá sa bude v strane špecializovať na zdravotníctvo. Zaujímavosťou je, že aj Dolinková predtým pôsobila v strane Tomáša Druckera.

„Ja pani Dolinkovú nevnímam ako posilu od Tomáša Druckera. Vnímam ju ako človeka, ktorý má dostať šancu v reálnej skutočnej politickej strane, ktorá má reálnu šancu dostať sa do parlamentu. Tam, kde bola doteraz, tak jej šance na prejavenie, boli mizivé,“ okomentoval Peter Pellegrini príchod svojej novej posily od konkurencie.

Po dlhom avizovaní, že po bývalých smerákoch do strany privedie aj „novú krv“, sa tak zatiaľ zúžili na bývalých prívržencov Dobrej voľby. Nejde vraj o žiaden zámer.

„My nejdeme cestou vykrádanie strany Dobrá voľba,“ vyhlásil predseda Hlasu.

Spájanie nehrozí

Dvojnásobnú politickú stratu Tomáš Drucker vníma realisticky. Zopakoval aj svoje minuloročné stanovisko, že s Hlasom svoju stranu nespojí.

„Zuzana Dolinková nie je členkou strany Dobrá voľba od jesene minulého roku. Registrujem, že strana Petra Pellegriniho je vzhľadom na preferencie príťažlivá. Každý sa môže dobrovoľne rozhodnúť, akou cestou chce v živote kráčať. Strana Dobrá voľba odmietla spájanie so stranou Hlas. Je to jej rozhodnutie a ona musí vedieť, či je to pre ňu tá správna cesta,“ poznamenal Drucker.

„Táto téma je už za nami a už sa premrhal ten čas, kedy naše dve strany mohli komunikovať o nejakom spájaní. Pán Drucker sa viackrát mediálne vyjadril, že si nechce s nikým z Hlasu sadnúť za stôl, asi mu nevoniame,“ zakontroval Pellegrini.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?