+14252pozitívnych Celkovo
957633
+32227testovaných Celkovo
5469976
+30úmrtí Celkovo
17755
-23hospitalizovaní Celkovo
1 506
+2530plne zaočkovaných Celkovo
2649398
Aktualizácia:
27.1.2022 , 10.14
Aktualizácia: 27.1.2022 , 10.14 štatistiky vo svete viac informácií
16. 09. 2021 10:28 | RUSKO/TASR

V Putinovom okolí sú desiatky infikovaných ľudí. Prezidenta pred vírusom vraj ochránil Sputnik

Napriek negatívnemu testu absolvuje preventívne karanténu.

Ruský prezident Vladimir Putin.
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: TASR/Mikhail Klimentyev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

Ruský prezident Vladmir Putin vo štvrtok uviedol, že predtým, než nastúpil do karantény, mali desiatky ľudí z jeho blízkeho okolia pozitívny test na koronavírus. Informuje o tom agentúra AFP.

„Ako viete, prípady koronavírusu sa objavili v mojom blízkom okolí. Nie len jeden alebo dvaja ľudia, ale niekoľko desiatok osôb,“ povedal Putin prostredníctvom videospojenia na schôdzke Organizácie zmluvy o kolektívnej bezpečnosti (CSTO), ktorá sa koná v tadžickej metropole Dušanbe.

„Ako viete, žiaľ, musel som na poslednú chvíľu zrušiť moju návštevu Dušanbe,“ podotkol Putin.

Ruský prezident už v utorok oznámil, že vzhľadom na prípady nákazy novým koronavírusom zaznamenané v jeho bezprostrednom okolí, sa preventívne odoberie do karantény. Zároveň sa dal otestovať na prítomnosť koronavírusu, avšak s negatívnym výsledkom. Vyjadril tiež presvedčenie, že ho voči vírusu ochráni ruská vakcína, ktorou je zaočkovaný.

Šesťdesiatosemročný Putin koncom júna - po niekoľkých mesiacoch dohadov - informoval verejnosť, že je proti koronavírusu zaočkovaný vakcínou Sputnik V. Druhú dávku vakcíny dostal v apríli tohto roka.

Rusko patrí medzi krajiny najviac postihnuté pandémiou koronavírusu a podľa prieskumu AFP má piaty najvyšší počet zaznamenaných prípadov. Krajina napriek dobrému prístupu k očkovacím látkam musí bojovať o udržanie nákazy pod kontrolou. Nezávislé prieskumy ukazujú, že väčšina Rusov sa neplánuje dať zaočkovať proti koronavírusu.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?