19. 04. 2021 09:00 | zv

Najhoršie chvíle rodičov: Dcérka Borisa Valábika prestala dýchať

Jeho slová sa naozaj ťažko čítajú.

Boris s dcérkou.
Boris s dcérkou. Foto: Instagram/borisvalabik

Boris Valábik, ktorý sa v polovici februára stal otcom dcérky Viktórie, opísal najhoršie chvíle, aké si len rodičia môžu predstaviť. Mnohí sa po príchode z pôrodnice s bábätkom desia toho, že im ich poklad zrazu doma prestane dýchať. Bývalému hokejistovi a jeho manželke Lucke sa táto nočná mora zmenila na realitu. Stalo sa to pred viac ako troma týždňami.

TIP: Dojímavé slová z úst tvrdého chlapa: Jeho vyznanie rozplakalo aj moderátorov!

Hrdý otecko váhal, či sa o túto hroznú skúsenosť vôbec podelí s verejnosťou, no nakoniec sa rozhodol prehovoriť pre týždenník Život. „Stalo sa to v jedno bežné piatkové popoludnie. Bol som na poschodí a počul som pípať alarm. Keďže máme ten najkvalitnejší monitor na trhu, nemá falošné poplachy. Pípa len vtedy, keď malinkú vyberieme z postieľky a monitor zabudneme vypnúť. Manželka bola dole, tak som si myslel, že podložku nevypla a ide o planý poplach,“ otvorene začal rozprávať o najhorších minutách strachu Boris, ktorý po chvíli počul manželku kričať.

Zdroj: Instagram/borisvalabik

„Počul som, ako kričí: ‚Dýchaj, Viky, dýchaj! Preber sa!‘ Asi za pol sekundy som bol dole. Obaja sme sa snažili robiť všetko možné. Najskôr malú prevrátiť, pobúchať jemne po chrbátiku, polohovať, ale nič nefungovalo. Začala nám červenieť a okolo očiek a ústočiek modrať. Privinul som si ju k sebe a začal som jej dávať umelé dýchanie. Keď som ju držal v náručí, až sa mi podlomili kolená, pretože myšlienka, že ju nezachránim, že ju môžem stratiť, tej som sa neubránil. Zatiaľ čo som jej dával umelé dýchanie, a to sa už rozprávame o dlhom časovom úseku, ktorý si netrúfam odhadnúť, manželka volala na 112, kde nám poradili dať malú na tvrdú podložku a začať s masážou srdca. Vtedy nám opäť začala dýchať,“ opísal športovec hrôzostrašnú skúsenosť.

Zdroj: Instagram/borisvalabik

Boris a Lucka, žiaľ, nie sú jediní, komu sa podobná situácia stala. Aj vďaka tomu, že sa Boris rozhodol prehovoriť, iní čerství rodičia vidia, že si musia zachovať chladnú hlavu a konať tak, ako to urobil bývalý hokejista. Našťastie, všetko sa dobre skončilo.

Rodine prajeme, aby spolu zažívali už len šťastné chvíle!

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z markiza

Už ste čítali?