05. 08. 2021 12:00 | nb

Odvážny projekt Petry Polnišovej sa podaril: Zapojila tie najznámejšie mená

Výsledok nadchol aj prezidentku Zuzanu Čaputovú.

Klára Issa, Anna Kadeřávková, Peťa Polnišová a Táňa Pauhofová.jpg
Klára Issa, Anna Kadeřávková, Peťa Polnišová a Táňa Pauhofová.jpg

Peťa Polnišová je známa ako komediálna herečka, ktorá ako Erika v Hornej Dolnej či ako Cuky z dvojice Cuky a Luky roky zabáva ľudí. A hoci ju humor nikdy neopúšťa ani v súkromí, počas pandémie sa pustila do vážnejšieho projektu, ktorý chcel veľa odvahy.

Peťa prvýkrát v živote vyskúšala rolu koproducentky a oslovila Wandu Adamík Hrycovú, aby natočili film. Ten nesie názov Známi neznámi a ide o československú verziu pôvodne talianskeho filmu, ktorý na prvý pohľad vyzerá ako komédia, no nesie dôležitý odkaz.

Po tom, ako Peťa prišla s víziou, Wanda na nápad kývla a začal sa kolotoč vybavovačiek, kreativívnych stretnutí, plánovania a obsadzovania hercov.

TIP: Tak toto nechcel. Maštalír ukázal v mobile niečo veľmi nevhodné!

Peťa, ktorá si vo filme aj zahrala, bola hosťom v Teleráne, kde priblížila vznik filmu. Jeho premiéru už majú za sebou, teraz bude na divákoch, aby posúdili, či sa domáca verzia podarila. K filmu je aj úvodná pieseň, ktorú naspievali Tina a Tomáš Maštalír.

Film podporila aj prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá sa zúčastnila premiéry. „Kultúra na Slovensku vrátane filmu si zažila ťažké časy. Rozhodla som sa svojou účasťou podporiť slovenských umelcov a tvorcov, a zároveň aj symbolicky podporiť návštevu kín, pokiaľ nám to opatrenia dovoľujú,” uviedla.

Pozrite si rozhovor s Peťou Polnišovou aj to, čo hovorí Zuzana Čaputová na filmovú novinku.

 


TIP: Mala to byť dovolenka snov. Wanda Hrycová skončila v hroznom stave v nemocnici

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z markiza

Už ste čítali?