21. 07. 2016 06:00 | VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

Manželia sú za voľnú výchovu a vzali deti do rannej šou. Bola to katastrofa

Vychovávajú ich voľne, aby sa prejavila ich osobnosť. Diváci rannej šou však boli zhrození.

Ročné dievčatko sa vycikalo počas vysielania na koberec
Ročné dievčatko sa vycikalo počas vysielania na koberec Foto: Youtube/ This Morning

O Mattovi a Adele Allanovcoch z Brightonu sme písali pred pár dňami. Blogerka a jej manžel otvorene prehovorili o tom, ako vychovávajú svoje deti. Majú päťročného syna Ulyssesa a ročnú dcérku Ostaru. Deti neplánujú dať do školy, nechodia s nimi k lekárom a Adele dojčí obe deti.

Dvojicu si pozvala televízia ITV do rannej šou This Morning a diváci boli zhrození. Na manželov sa zniesla vlna kritiky. Adele (32) povedala moderátorom Eamonnovi Holmesovi a Ruth Langfordovej, že stále dojčí päťročného syna a neprestane, kým na to nebude sám pripravený.

Zdá sa, že rodičia majú podobný názor aj v otázke plienok a používania toalety. Dcérke Ostare nedávajú plienky a počas toho, ako sa rozprávali s moderátormi sa dievčatko vzdialilo a vycikalo sa na koberec priamo pred kamerami. Iba stálo a cikalo.

Obe deti boli nepokojné. Samozrejme, že pre také dieťa je televízne štúdiu a kamery veľmi zaujímavé. Ale Ulysses a Ostara neobsedeli ani minútu. Starší chlapec skákal po pohovke a neustále vykrikoval. Ruth sa teda opýtala jeho rodičov, či majú vo výchove nejaké pravidlá. "Máme pravidlá a keď mu niečo povieme, tak to urobí," tvrdila Adele.

"Rozprávame sa s ním s rešpektom, je to rovnaká ľudská bytosť ako my. Je to veľmi citlivé dieťa, miluje prírodu. Je dôležité pre jeho vývoj, že nebude mať silnú autoritatívnu disciplínu a ani na to dobre nereaguje," dodala.

Adele svoje deti vzdeláva doma a nechystá sa ich zapísať do školy. Ulysses dokáže narábať s iPadom, ale nevie ešte čítať a písať. Vie však narátať do 20.

Manželia svojim rozprávaním ako vychovávajú deti divákov veľmi nepresvedčili. "Naše deti behajú bosé. Ich nohy sú tak silnejšie," hovorí Adele. Keď deti ochorejú, nejdú s nimi k lekárovi. Ulysses mal šarlach a ovčie kiahne, ale liečili ho bylinkami.

Diváci sa v komentároch na sociálnej sieti zhodli, že deti sa správajú neprístojne a potrebujú disciplínu. "Horšie správanie detí som v tejto šou ešte nevidela," napísal jeden komentujúci. "Je očividné, že ich deti potrebujú hranice," napísala ďalšia.
Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?