12. 01. 2017 16:58 | DEVON/METRO, ROCK

Umierajúci otec strávil posledné mesiace života hľadaním novej rodiny pre synčeka

Osud ho nešetril, v posledných mesiacoch pred smrťou Nickovo telo napadla zákerná infekcia a lekári už boli bezmocní.

Pre Nicka bol jeho synček všetkým.
Pre Nicka bol jeho synček všetkým. Foto: Profimedia

Poslednou túžbou smrteľne chorého otca bolo, aby pre štvorročného syna Logana ešte pred smrťou našiel milujúcu adoptívnu rodinu.

Nick Rose (†40) zomrel 3. januára po statočnom deväťmesačnom boji s veľmi agresívnym druhom rakoviny. Prežil ho synček, ktorého od malička vychovával sám. Dôvodom bolo, že biologická matka nemala o neho záujem a iba pár mesiacov po pôrode od Nicka a syna odišla.

Rakovina sa Nickovi najprv objavila na kľúčnej kosti, kde mu vyrástla hrča a postupne sa z končatín rozšírila do celého tela. Nakoniec ho zabili zákerné metastázy, ktoré sa mu pretkali pľúcami.

Logana vychovával celkom sám.
Logana vychovával celkom sám. Foto: Profimedia.
 

Napriek bolesti a trápeniu, počas užívania chemoterapie, obetoval otec všetku energiu  synčekovi. Nechcel, aby dieťa po jeho smrti zostalo na svete samo.

Osud ho nešetril, v posledných mesiacoch pred smrťou Nickovo telo plné nádorov napadla zákerná infekcia a lekári mu už chemoterapiu nemohli podávať. Vedel, že je koniec.

Snažil sa zostať pre svoje dieťa silný tak dlho, ako to bolo možné. Nakoniec jeho statočnosť bola odmenená a ešte pred smrťou našiel synovi pestúnsku rodinu. Chlapec bude vyrastať v meste Devon v Anglicku, píše denník Metro.

„V posledných dňoch strašne trpel, no jeho syn bol pre neho celý život," spomína na Nicka priateľ Aaron.

Logan (4).
Logan (4). Foto: Profimedia
 

Napriek krutosti osudu sa otec o milované dieťa postaral, rodičovská láska sa nezľakla ani smrti.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?