26. 01. 2017 12:27 | LIVERPOOL/DailyMail, zv

Keby sa narodila o dva dni skôr, lekári by jej nepomohli. Dnes je krásne dievčatko

Po narodení vážila 624 gramov. Prekonala zápal mozgových blán, zápal pľúc či sepsy.

Francesca je podľa lekárov zázračné dieťa.
Francesca je podľa lekárov zázračné dieťa. Foto: Profimedia.sk

Po pôrode jej povedali, že zrejme príde o dieťa. Victoria Bradley (37) z Liverpoolu porodila predčasne. Jej dcérka po narodení vážila len 624 gramov. Keby sa narodila o 48 hodín skôr, lekári by mamičke nepomohli. Dnes jej dcérku považujú za zázračné dieťa.

Francesca sa narodila v 24. týždni tehotenstva. Vo Veľkej Británii to funguje tak, že keď sa dieťa narodí v limite zákonnej interrupcie, lekári sa nesnažia o jeho záchranu. Podľa ich práva nie je schopné života. Plod považujú za človeka až v 24 týždni tehotenstva. Ak by sa teda dievčatko vypýtalo na svet o dva dni skôr, všetko by dnes vyzeralo inak.

Dievčatko po narodení.
Dievčatko po narodení. Foto: Profimedia.sk
 

„Je desivé pomyslieť na to, že keby sa vypýtala na svet o dva dni skôr, tak by sa ju nesnažili ani zachrániť. Bola taká drobná. Jej pleť bola priehľadná, nemala ani riasy, ani obočie. Jej krv bola plná infekcie. Mysleli si, že neprežije," povedala Victoria pre denník DailyMail.

Pre jej záchranu bojoval tím lekárov a 15 sestier. Trvalo niekoľko minút, kým sa nadýchla. Francesca ale zabojovala. Prekonala zápal mozgových blán, zápal pľúc či sepsy.

Po 17 týždňoch ju prepustili z nemocnice. Jej rodičia boli nadšení. Dnes má deväť mesiacov a lekári sú presvedčení, že jej uzdravenie je zázrak.

profimedia-0312992072.jpg
profimedia-0312992072.jpg Foto: Profimedia.sk
 

Takto vyzerá Francesca po 9 mesiacoch.
Takto vyzerá Francesca po 9 mesiacoch. Foto: Profimedia.sk
 Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?