09. 02. 2017 10:00 | USA/ nt

Zostať v nešťastnom manželstve je to najlepšie, čo môžete urobiť

Tvrdia to odborníci v najnovšej štúdii.

Uzatváranie manželstva
Uzatváranie manželstva Foto: shuterstock.com, Atthapol Saita

Či už si to pripustíte alebo nie, prvé dieťa so sebou prináša obrovské zmeny v živote a rozhodne zaťaží partnerský vzťah. Niektoré páry to po nejakom čase nezvládnu a radšej si dajú zbohom. Vedci ale tvrdia, že ak zotrváte aj v nešťastnom vzťahu, nemôžete urobiť nič lepšie. Prečo? Pretože do desiatich rokov sa dostaví skutočný pocit naplnenia a spokojnosti. Píše telegraph.co.uk.

Štatistiky ukazujú, že sedem z desiatich párov, spolu zostali aj napriek problémom vo vzťahoch po narodení prvého dieťaťa. Až 68 percent z týchto párov v prieskume uviedlo, že sú spolu po desiatich rokoch šťastní. Dvadsaťsedem percent označilo svoj vzťah za veľmi šťastný.

"Väčšina manželstiev prejde aj nešťastnými chvíľami, ale na rozdiel od tých zriedkavých prípadov, ktoré žiaľ zahŕňajú aj zneužívanie či násilie, sa cez ne väčšina párov dokáže prepracovať tak, aby boli neskôr šťastné," tvrdia odborníci.

"Táto štúdia ukazuje, že aj keď si dvojica prechádza ťažším obdobím, pretože musí všetko prispôsobiť požiadavkám detí, neznamená to, že to bude dlhodobo vplývať na kvalitu vzťahu a spokojnosť v ňom. Problémom je, že sa ľudia mylne pozerajú na dlhodobé vzťahy. Porozprávajte sa s kýmkoľvek, kto má uspokojivý 20 rokov trvajúci vzťah a povie vám, koľko práce a citlivosti si to vyžadovalo," hovoria odborníci.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?