01. 03. 2017 15:23 | BRATISLAVA/bh

Ak chcete prežiť dlhé a šťastné manželstvo, riaďte sa týmito krokmi

Aj maličkosti ako upratovanie alebo prechádzky, vám pomôžu prežiť dlhé a šťastné manželstvo.

Uzatváranie manželstva
Uzatváranie manželstva Foto: shuterstock.com, Atthapol Saita

Pre niekoho tajomstvo, pre iného známa vec. Ako dosiahnuť aby vám manželstvo vydržalo? Portál Redbookmag zverejnil tipy, ako sa správať vo vzťahu, aby ste predišli zbytočným rozporom.

1. Nesnažte sa jeden druhého zmeniť

V manželstve sú veci, ktoré na tom druhom nemáme radi. Ako napríklad to, že nehodí ponožky do koša na špinavú bielizeň alebo, že si neodloží riad keď doje. Ak v tom vzťahu ostanete, budete to možno zažívať aj každý deň. Dôležité však je toho druhého nemeniť. Je to jeho povaha, bol tak vychovaný a neprekáža mu to. Rozdiely sú to, čo robia vzťah šťastným.

2. Hovorte komplimenty

Expert na vzťahy Jon Gottman zistil, že najšťastnejšie sú páry, ktoré si hovoria navzájom komplimenty, vymieňajú si dlhé pohľady a dotýkajú sa. Ak vaša polovička robí niečo správne, dajte to najavo.

3. Vráťte sa do minulosti

Najsilnejšie páry sa nesústredia na zlé spomienky. Snažia sa ich obrátiť na dobré. Spomínajte na dobré chvíle, ktoré ste zažili a uchovajte si ich v pamäti.

4. Vždy počúvajte

Ak vám to aj príde niekedy otravné, premôžte sa a vypočujte si svojho partnera. Nemusíte vedieť o čo ide a možno sa dozviete aj niečo nové. Ak sa on cíti zle, vyrozprávanie mu pomôže.

5. Nežite stereotyp

Jedna z najhorších vecí čo sa vám môže vo vzťahu stať je, že začnete žiť stereotypným životom. Ak si nebudete vytvárať nové spomienky, budete rozmýšľať nad tými starými a utápať sa v smútku. Snažte sa nesedieť doma a nepozerať televízor. Namiesto toho choďte niekam von a zabavte sa. Zlepší vám to náladu a budete mať na čo spomínať.

6. Robte spolu rôzne aktivity

Nenechávajte všetko upratovanie na vašej polovičke. Keď vidíte, že vaša polovička začala upratovať, neseďte. Pomoc pomôže, poteší, ale sa aj spolu zabavíte. Odborníci hovoria, že to spevňuje vzťah.

Ak chcete pevný vzťah plný zdravého sebavedomia, cvičte spolu. Môžete si spolu vytvoriť cvičebný plán a navzájom sa podporovať. Vo dvojici ide všetko ľahšie. Okrem iného, venujte sa prechádzkam aspoň 30 minút týždenne. Môžete sa pri tom príjemne porozprávať a ešte k tomu aj zrelaxujete.

7. Robte pre partnera maličkosti

Zamerajte sa na malé pozornosti, ktoré môžu vášho partnera potešiť. Stačí, ak po ceste z roboty urobíte nákup. Ušetríte tým svojej polovičke čas a energiu a zlepšíte jej náladu.

8. Deľte sa o jedlo

Hovorí sa, že ženy sú nerozhodné stvorenia. A väčšinu času nevedia, čo chcú. Keď si však muž objedná jedlo, stáva sa, že mu žena ujedá z taniera. Ak chcete predísť hádkam a zlému pocitu, mali by ste sa o jedlo deliť. 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?