27. 04. 2017 11:30 | USA/ nt

Do poslednej chvíle držal ženu za ruku. Zomrel necelú hodinu po nej

Zamestnanci nemocnice Highland Park Hospital ich umiestnili do jednej izby a spojili im postele, aby mohli byť manželia spolu aj v posledných chvíľach.

Do poslednej chvíle držal ženu za ruku. Zomrel necelú hodinu po nej
Do poslednej chvíle držal ženu za ruku. Zomrel necelú hodinu po nej Foto: shutterstock.com/ sanjagrujic

Manželia z Illinois, ktorí spolu strávili 69 rokov, sú nádherným príkladom dodržania manželského sľubu. Rozdelila ich až smrť, ale pri pohľade na ich život plný lásky mnohí veria, že sú spolu aj v nebi. Deväťdesiatjedenročný Isaac Vatkin držal svoju manželku Teresu za ruku do poslednej chvíle. Osemdesiatdeväťročnej žene sa stala osudnou Alzheimerova choroba.

Zamestnanci nemocnice Highland Park Hospital ich umiestnili do jednej izby a spojili im postele, aby mohli byť manželia spolu aj v posledných chvíľach. Po tom, ako Teresa odišla na druhý svet, premiestnili Isaaca do inej izby. Zomrel 40 minút po manželke. Dôvod jeho smrti ale neuviedli.

"Ich láska bola taká silná, že nemohli žiť jeden bez druhého," povedala dcéra Clara Gesklin pre The Daily Herald. Manželia mali tri deti.

manzelia.jpg
Foto: The Daily Herald
 

Terese diagnostikovali Alzheimera, keď mal Isaac 80 rokov. Napriek pokročilému veku sa naučil pracovať s počítačom, aby preskúmal všetky možnosti potenciálnej liečby. Keď sa rodina rozhodla, že je čas umiestniť mamu do zariadenia pre chorých a starých, navštevoval ju každý deň.

Pár sa stretol v rodnej Argentíne a presťahoval sa do Spojených štátov amerických, aby si založili rodinu. "Milovali sa až do konca. Do poslednej sekundy," povedal rabín Barry Schecter počas poslednej rozlúčky.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?