27. 05. 2017 07:00 | LONDÝN/jd

Chystáte svadbu? Tieto 3 veci musíte s partnerom prediskutovať

Pokiaľ chcete, aby vám manželstvo fungovalo, mali by ste vedieť, na čom ste.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Shutterstock.com

Predtým, ako si s partnerom sľúbite lásku a zaviažete sa na celý život, musíte si pár vecí ujasniť. Pred manželstvom totiž niektoré nezrovnalosti vo vašom vzťahu vyzerajú ako banality. Neskôr ale práve ony môžu byť hlavnou príčinou rozvodu. Ľudia z rôznych manželstiev sa teraz spojili, aby na internete poradili novomanželom a podelili sa o svoje skúsenosti. Zozbierali zopár tém, o ktorých sa musia mladí zaľúbenci nevyhnutne porozprávať. Píše o tom Independent.

Deti

Ak sa s partnerom nezhodnete v otázke detí, váš vzťah bude časom zrejme smerovať ku krachu. Preto si pred svadbou sadnite a ujasnite si, či deti chcete mať, koľko ich chcete mať a v akom duchu by ste ich chceli vychovávať. Porozprávajte sa o svojich prioritách aj o prístupe k deťom. Prediskutujte si aj to, ako budete fungovať, keď ako matka zostanete na materskej dovolenke. Neskôr to bude hrať dôležitú úlohu, keď potomkov začnete plánovať.

Financie

Financie sú v manželstve naozaj kľúčovým faktorom. Od svadby už budete spolu hospodáriť dvaja. V tomto prípade je to ako v podnikaní. Ani do biznisu nejdete s niekým, o kom neviete, ako narába s peniazmi. Spýtajte sa teda partnera, či nemá pôžičku, ktorú spláca. Dohodnite sa aj na tom, ako budete peniaze zdieľať. Budú na spoločnom účte alebo s nimi chcete narábať samostatne? Založíte si sporiaci účet a začnete šetriť? Porozprávajte sa aj o tom, či si na bývanie budete brať pôžičku alebo na čo chcete prioritne míňať. Ak máte v rozpočte vyhradenú nejakú značnú čiastku na svoje aktivity či záľuby, nezabudnite to pred partnerom spomenúť.

Kariéra

Aj kariéra patrí na zoznam vecí, ktoré by sa mali stať hlavnou témou predmanželského rozhovoru. Povedzte si, ako vysoko je práca vo vašom hodnotovom rebríčku. Spýtajte sa sami seba, či by ste boli ochotní nechať svoje zamestnanie, ak partnera povýšia a bude sa musieť presťahovať. Prehodnoťte svoj kariérny postup a aj to, či by ste ho vedeli obetovať pre deti a prezraďte si aj svoje pracovné plány do budúcnosti.

„To, čo skutočne potrebujete vedieť, je: Miluješ ma? Rešpektuješ ma? Budeš pri mne stáť? Môžem s tebou počítať? Budeme sa rozhodovať spolu alebo sa budeš snažiť robiť rozhodnutia za mňa? Vieme efektívne nájsť kompromis?" dodáva na záver muž, ktorý je ženatý už 22 rokov.

Mnohí sa zhodujú, že manželstvo nie je jednoduché. No ak partnera poznáte, viete, čo od neho očakávať a napriek tomu si ho chcete vziať, je to dobré znamenie, že aj s pár kompromismi bude váš vzťah naozaj úspešný.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?