20. 07. 2017 14:20 | VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

Bojíte sa manželstva? Spoveď reálnych párov vás možno presvedčí

Najkrajšie sa číta spoveď manželov, ktorí sú spolu 50 rokov.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: Shutterstock.com

Rozmýšľate nad tým, že vstúpite do manželského zväzku, ale bojíte sa, ako sa vám zmení život? Možno vám pomôžu štyri páry, ktoré opísali, ako sa im žije ako manželom rok, desať, 25 či 50 rokov od svadby. Píše Daily Mail.

Po roku manželstva - opisuje Kaylie Cooper (31) a Ben Cooper (28)

"Pred svadbou sme spolu žili štyri roky. Keďže moji a aj Benovi rodičia boli rozvedení, boli sme v otázke manželstva opatrní. Ale keď sme boli na niekoľkých svadbách našich priateľov, začala som túžiť po svojom veľkom dni," hovorí Kaylie.

"Na svadbu sme minuli všetky naše úspory a podarilo sa nám zabezpečiť si vlastné bývanie, čo nie je na našu generáciu zlý výkon. Ale keďže by sme si chceli založiť rodinu, tak musíme pracovať celé hodiny a ušetriť každý cent," povedala mladá žena.

Keďže sú pracovne vyťažení, sex ide bokom. Kaylie naráža na to, že kedysi nebolo pre mladých ľudí také ťažké zabezpečiť si vlastné bývanie, a tak mali viac času venovať sa jeden druhému a užiť si medové týždne.

"Ben chodí do práce skoro, ja prichádzam z práce neskoro. Často sa len míňame. Vo všeobecnosti sme veľmi harmonický pár a keď sa pohádame, tak len pre peniaze," dodala mladá žena.

Po 10 rokoch manželstva - opisuje Kim Herbing (35) a David Herbing (36)

"Naše životy sa za desať rokov veľmi zmenili. Zbožňujeme naše deti, ale niekedy je to veľmi stresujúce a únavné starať sa o ne a popritom podnikať. Všetci nám hovoria, že sme teraz v najnáročnejšej fáze manželského života," hovorí Kim.

"Väčšina našich hádok je len o peniazoch. Poviem, že idem kúpiť mlieko a vrátim sa s nákupom v hodnote 40 libier, čo Davida znepokojuje, pretože je veľmi skromný. Ďalším predmetom hádky je umývačka riadu. Občas vtipkujem, že ak sa rozvedieme, tak práve pre ňu," smeje sa Kim.

Na rozdiel od generácie ich rodičov, všetko zdieľajú spolu. Obaja pracujú, obaja robia domáce práce a obaja sa starajú o deti. "David je veľmi spravodlivý a nikdy by na niečo nepovedal, že je to len ženská práca. Aj to je jedna z vecí, ktorú na ňom milujem," dodáva Kim.

Tvrdí, že mať deti je zabijak spontánnosti v mnohých ohľadoch. "Zatiaľ čo David má častejšie chuť na sex, pre mňa je v tejto fáze dôležitejšie tráviť s ním čas a dať si pohár vína. Dobehnúť čas, ktorý sme venovali deťom. Myslím si, že to bude jednoduchšie, keď pôjde dcérka do školy," hovorí.

Po 25 rokoch manželstva - opisuje Julie Shaw (53) a Ben Shaw (54)

"Ben je môj druhý manžel. Moje prvé manželstvo nebolo šťastné. Prvý muž sa nesprával primerane a snažil sa ma ovládať. To Ben nikdy nerobí a aj preto ho milujem. Aj po rokoch máme silný intímny život," prezradila Julie.

"Intimita, úprimnosť a smiech sú hladnými dôvodmi úspechu nášho manželstva. Ďalším tajomstvom úspechu je, že sme boli obaja vyškolení ako špecializovaní pestúni. Neznášala som dobre, keď mi deti vyleteli z hniezda, ale toto mi pomohlo," dodala Julia.

"Sex bol vždy dôležitou súčasťou nášho vzťahu. Od milovania dvakrát za deň sme v priebehu rokov prešli na milovanie každé dva dni. Stále sme čelili nejakým problémom. Mal som obchod s nábytkom, ktorý som pred tromi rokmi musel zavrieť, pretože nevynášal. Ale som vynaliezavý a začal som jazdiť taxíkom, aby sme mali aj ďalšie príjmy," hovorí Ben.

Julia sa isté obdobie bála rakoviny prsníka, ale ukázalo sa, že jej obavy sú zbytočné. "Len pomyslenie na to, že by tu so mnou nebola, je neznesiteľné. Aj toto nás drží pohromade," dodal Ben.

Po 50 rokoch manželstva - opisuje Christine Mooney (71) a Tony Mooney (73)

"Ťažko sa verí tomu, že už je to 50 rokov, čo sme si v roku 1967 povedali áno. Veľa sme si toho spolu užili. Stali sme sa rodičmi, starými rodičmi. Asi ako všetky páry, ktoré sú spolu tak dlho," začína rozprávať Christine.

"Ako riaditeľ školy pracoval Tony dlhé hodiny a s deťmi bol málo. Bola som z toho frustrovaná, keď som sa o ne starala sama. To viedlo k hádkam, ale teraz to už je ďaleká minulosť. To, že deti vyleteli z hniezda som brala celkom dobre. Užívala som si výlety do divadla, na koncerty," hovorí Christine.

Dodáva, že sex už pre nich nie je taký dôležitý a že je to v tomto veku prirodzené. Viac si užívajú čas strávený s vnúčatami.

"Vášnivá láska zo začiatku manželstva sa v priebehu rokov mení na úctu, toleranciu a nehu. Nedávno som čítal, že manželstvo je dobré pre zdravie a myslím si, že aj to je jeden z dôvodov, prečo nemám vážne zdravotné problémy," hovorí Tony.

"Chápem, prečo si toľko párov dá zbohom, keď prídu aj deti, pretože je to ťažké. Ale je dôležité, aby držali spolu a pracovali na vyriešení problémov. Keď sa nahnevám, idem na pivo a som tam dovtedy, kým nevychladnem. Keď nám deti vyrástli a odišli z domu, vychádzame oveľa lepšie a keď sa Christine pekne oblečie, stále vidím to mladú ženu, ktorú som si vzal. S dlhými tmavými vlasmi, perfektnou postavou. Cítim sa ako veľmi šťastný muž," dodal Tony.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?