02. 08. 2017 14:55 | VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

5 zlozvykov, ktoré pomaly zabíjajú vaše manželstvo

Vaše manželstvo môže po rokoch skrachovať aj pre maličkosti.

Uzatváranie manželstva
Uzatváranie manželstva Foto: shuterstock.com, Atthapol Saita

Nie sú to len veľké veci alebo náročné obdobia, ktoré môžu zničiť manželstvo. Postupne ho dokážu zabíjať aj drobnosti. Píše o nich vzťahový poradca Andrew G Marshall, ktorý už napísal o láske 18 kníh a párom radí viac ako 30 rokov. Píše Daily Mail.

Vždy musíte mať pravdu

Ak máte tendenciu reagovať na partnerovu kritiku defenzívne, naučte sa aj ospravedlniť. Povedzte, že je vám to ľúto vtedy, ak zbytočne vyletíte. A potom to už nechajte tak.

Nepočúvate, čo hovorí

Je veľmi jednoduché pozerať jedným okom na televízor, druhým do mobilného telefónu, kým vám partner niečo rozpráva. Asi ani nemusíme písať, že to vzťahu rozhodne neprospieva. Nájdite si s partnerom čas iba pre seba. Vyhraďte si miesta v dome alebo byte (napríklad spálňu), kam mobil patriť nebude a porozprávajte sa. Nezabudnite sa usmievať, dávať si komplimenty, flirtovať, poďakovať si, objímať sa.

Chodíte okolo horúcej kaše

Ak si nehovoríte otvorene, čo vám na sebe prekáža, môže to viesť až k ochladeniu citov. Je dôležité naučiť sa nesúhlasiť, argumentovať a vymieňať si názory aj vtedy, keď je vám to nepríjemné. Začnite malými vecami, napríklad, ak vám prekáža, že váš partner nahlas žuje pri jedle. Pri takom malom probléme nie ste takí rozrušení a keď ho vyriešite, nadobudnete pocit, že zvládnete aj väčšie.

Uprednostňovanie detí a vnúčat (aj keď sú už staršie)

Manželský život sa veľmi často točí okolo detí. Častokrát aj vtedy keď vyrastú a odídu z domu. Nájdite si čas aj na svojho partnera a strávte ho nejako zábavne.

Nerovnocennosť

Každý často myslí na to, že je to práve on, kto sa vo vzťahu viac snaží, viac zarába, robí viac domácich prác alebo stále organizuje letnú dovolenku.

Pozrite sa na rozdeľovanie úloh v manželstve otvorenými očami. Sadnite si na to spoločne, vytvorte si zoznam a prediskutujte, čo vás ťaží a s čím má problém váš partner. Hľadajte riešenie, ktoré vám pomôžu získať čo chcete. Obchodujte: niečo urobíte vy, niečo váš partner.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?