11. 11. 2017 19:45 | BRATISLAVA/TV Markíza

Predstavíme vám hity a farby tohtoročnej plesovej sezóny

Stylistky upozorňujú na úskalia, ktoré vás môžu stretnúť pri výbere šiat.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TV Markíza

Plesová sezóna sa blíži a na výber je neuveriteľné množstvo šiat. Aby ste sa v tom zorientovali, pozreli sme sa, čo sa tento rok nosí a pre aký typ postavy sú vhodné stále obľúbené veľké sukne.

Veľkým tohtoročným hitom je zamat, ktorý krásne vynikne v tmavých farbách a sýtych odtieňoch. „Bude to aj hodváb, plisovanie, čipky. Kombinácia závisí od strihu," povedala stylistka Andrea Ziegler.

Podľa Veroniky Rollovej prišiel do módy materiál, ktorý je pretkaný metalickou nitkou, aby to blyšťalo. Tvrdí, že okrem toho sa vraciame k veľkým pevným sukniam s vreckami, ktoré sú veľmi obľúbené.

Pri nich si treba dávať pozor, pretože nie sú vhodné na každú postavu. „Ak má dáma ženské krivky, mala by byť opatrná s hutnými materiálmi a siahať po stredných a ľahko padavých, aby postava nemala väčší objem. Veľké sukne vyzerajú dobre na štíhlych dámach a na tých, ktoré nemajú ženské tvary," vysvetlila Ziegler.

Obľúbenou farbou tento rok je kráľovská modrá - jasná a výrazná. Akým ženám pristane? „Väčšinou tmavovlásky. Šedá a púdrová je v móde, ale pokiaľ je dáma svetlejšia, tak výraznejšie líčenie, aby nebola smutná. Veľmi populárne sú kvetinové vzory a našité kvety. Tieto šaty pekne zdôrazňujú siluetu ženy," zdôraznila Rollová.

Do módy sa vrátilo plisovanie, ktoré sa dostalo aj na spoločenské šaty. V kombinácii s trblietkami a kamienkami pôsobí luxusne a elegantne.

Na mólach sa tento rok všetko trblietalo. Hitom jesene a zimy je aj kožušina na šatách a najväčší trend je rafinovaná transparentnosť. „Transparentná sieťka, na ktorej je našitá čipka, vzory ako rozkvitnutá lúka," opísala Rollová.

Mužská móda je o niečo skromnejšia, avšak rovné oblekové strihy nahradili takzvané slim. Stylistka zdôrazňuje, že aj keď sú šaty podľa najnovších trendov prekrásne, v prvom rade musia ladiť s nositeľkou.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?